Yeni nesil banyo tasarım trendleri?

Banyo yaptırmayı planlıyorum, yeni nesil trendleri nedir?

özellikle seramik konusu, bazıları yarım duvar seramik artık moda diyor, bazıları sadece duş alanı seramik diğer duvarlar boya-badanalı oluyor diyor, bir diğer görüş de yine klasik yerden tavana seramik?

Boyali banyo bize gelmez. Evinizde kiraciysaniz ya da yakin bi tarihte satmayi dusunuyosaniz sorun olabilir. Ama sadece dusta fayans gerisi boya trend ve guzel duruyor. Yerden tavana fayanslarda mermer desenler ve buyuk karolar revacta.

  • brkylmz  (05.04.20 23:55:22)
Vitra karo retromix. Bu seriyi inceleyebilirsiniz. Bizde ne kadar yaygın bilmiyorum ama kuzey avrupa’da çok beğeniliyor.

  • irene  (06.04.20 00:06:10)
yeni trend duş alanı seramik, diğer yerler vinil duvar kağıdı + boya.

+ duşakabin yerine de sadece cam bölme ve kapısı olmayacak mümkünse. yeri de seramik olacak ve süzgeç de lineer olacak. yani duşakabin 1m*1m değil de 1m*2 m olacak 2 m boyunca cam diğer tarafı açık olacak. ama yine de 2 taraftan kapanmasını öneririm. su bu sıçrar.
  • ozdek  (06.04.20 00:29:24)
@ozdek'in bahsettiği kapalı olmayan cam bölmede yerin eğimi doğru yapılmamışsa su çok saçma yerlere gidebiliyor, ona dikkat etmesi lazım yapacak ustanın.

  • kobuzchu kiz  (06.04.20 01:18:56)
Trendleri bilmem ama eni yaklaşık yarım metre olan galiba seramik fayanslar çok şık duruyor. Araya kuşak atarak çok şık olabilir. Boya işi nemli bir ortam için bence saçma. Duş alanını da 5 10 cm eşik yapıp üstünü cam yaparsanız güzel olur. Yeni duşunuzda muhakkak yağmur başlığı olsun. Ayrıca duşun içinde duvarda gömme bir raf açtırırsanız kullanışlı ve şık durur. Tuvalet taşı da gömme rezervuar iyi olur duvarı delmenize de gerek yok. Çıkıntı şeklinde yapıyorlar üstüne süs eşyaları koyunca güzel duruyor.

  • yaz ayinda grip olan sanssiz genc  (06.04.20 02:09:27)