pazarlamacıların durumu

selamlar, malum firmalar, üreticiler, toptancılar eski formunda değil. kimisi çalışmıyor, kapattı. bu durumda pazarlamacılar, satınalmacılar, kategori yöneticileri nasıl çalışmaya devam ediyor? çalıştıkları şirkete salgın var iş yok vb olarak ikna edebilirler mi? aynı durumu ben yaşıyorum, patron birşey demedi şu an ama durum devam ettikçe hesap soracaklar ne var ne yok diye. şimdi salgın var, millet çalışmıyor vb deyince de bahane gibi mi olur sizce, kafam karışık

3 ay önce şehir değişikliği yapacağım için iş yerine ayrılacağımı söyledim. 2 aydır yeni eleman eğitim ve geçen hafta itibariyle ayrıldım işten.
İnşaat malzemesi ağırlıklı satıyorduk. Şirkette ki diğer 8 pazarlamacı ve benim yerime giren eleman hâlâ çalışıyor. Günde en az 10-15 esnaf ziyareti oluyo ortalama. Büyük risk hakikaten. Şirket isteyen 15 gün izin alsın demiş ama Çalışmazsa da olmaz çünkü sattikca prim kazanıyorsun.
İki ucu boklu değnek. İyi ki ayrılmışım.
  • etna  (02.04.20 12:34:46)
Yani çalışmaya devam eden ülkeler var (rusya, güney Afrika, Türkiye). Avrupa'da kapatan distribütör vs var ama hala devam eden de.
Bulunduğum sektör çok etkilendi denemez en basiti bir otomotiv kadar etkilenmedi ama etkilendi. Beklentiler ise mayis itibari ile cok hızlı başlaması çünkü internet, hastane vs ile cok alakali oldugundan. Ki mart ayi tahminleri de tutturuldu en basiti.

Neyse, kısacası çalışılan firmaya bagli ama bütün dünya neyin ne oldugunun farkında. Bu durumda hala ne olup ne bittigini anlamayan patrona ne denir bilemiyorum.
  • logisticsmanager  (02.04.20 14:36:39)