Bu virüs biraz da yapboz parçası gibi mi?

Bu virus veya virusler hakkinda detayli bir arastirma yapamadim ama (zaten bu dedigimi bulmak icin nasil bir arastirma yapmam gerekiyor, orasi da mechul) aklima şoyle bir sey geldi, sacma olabilir tabii, bilemiyorum.

Bu virus, gorundugune gore kimini hiiiic etkilemezken ayni yastaki bir digerini cok kotu etkiliyor. Bunun belli bir noktaya kadar bagisiklik sistemiyle alakasi olmadigini dusunuyorum. Zira ne sporcular yataklara dustu, "yurumek bile aci veriyordu" diye demeci var yabanci bir sporcunun.

Bu durumda, acaba bu virus bir yapboz parcasi gibi bir sey mi? Bazisinin vucuduna giriyor ama vucuda uyamadigi icin bir sey yapamadan yok oluyor. Kiminin vucuduna giriyor, tam istedigi gibi bir ortam buluyor ve bagisikligi guclu olsa bile sarsabiliyor, kimine ise normalbir sekilde giriyor ama bagisikligi guclu oldugu icin birkac gunde yok oluyor vs.?

alınan virüs yükünün önemi konuşuldu kaç kere.

  • catch the arrow  (01.04.20 21:30:23)
Sporcu=Çok Sağlıklı algısı yanlış, profesyonel sporcular için bu işler sadece meslek, yani bu adamların da büyük bir kısmı içki sigara kullanıyor uyuşturucu kullanıyor düzensiz gece hayatları var vs, e bunlar varken bu virüsü kolaylıkla atlatmalarını bekleyemezsin.

  • angelus  (01.04.20 21:36:37)
Bağışıklık sistemi herkeste farklıdır ve farklı sonuç verir. Şöyle düşün: kronik rahatsızlıklar için ilaç kullanıyorsun. Bu ilaçlardan bazısı sende yan etki yapabilir ama başkasında yok. Sağlık dediğimiz şey kendi içinde çok detaylı bir şey. Şöyle bir örnek vereyim sana. Yıllar önce bir belgesel izlemiştim. İngiltere’de bir eşcinsel abimiz vardı. Zamanında çok eşlilik, seks partileri filan olayları var. Etrafındaki bütün arkadaşları aids’e bağlı ölüyor ama bu abimizde bir şey yok. Sonra anlaşılıyor ki bu abimizin soyu taa ortaçağa, veba salgınına dayanıyor. O dönemde bu veba olayından vücut bir şekilde bağışıklık sistemini geliştiriyor.

Spor = sağlık demek değildir. Herkesin bağışıklık sistemi farklıdır. Her insan kanserojen gıda, içecek, havaya maruz kalıyor. Ama vücudun reaksiyonu farklı oluyor. Mesela hastalıklara göre coğrafya da çok önemli. Afrikalı birisine bir şey yapmayan bakteri yada virüs, başka bir coğrafyadaki insana zarar veriyor. Aklıma bir örnek gelirse editleyecem..
  • silah taciri  (01.04.20 22:41:25)
sadece
spor=sağlık yanlıştır demeye geldim.

sporcu dediğin bazı adamlar tavuk yiyor bi kere. çıldırıcam. yani tavuk abi tavuk 2020de market tavuğu plastikten halice.
bu detaydan tut da başka bir sürü noktaya kadar, sporcu sağlıklı algısı yanlış.
  • jimjim  (01.04.20 23:45:40)