çok üzgünüm

bir kaç aydır ağır kayıplar ve yıkıcı olaylar yaşadım. eş zamanlı olarak kendimi güçlü ve dinç hissediyordum, yenileniyor ve umut edecek şeyler buluyordum. an itibariyle tüm tuttuğum ve varlığından haberdar olmadığım üzüntü rezervlerim patlamış durumda. tabiri caizse oturduğum yerde eriyor gibi, bedenim kum tanelerine dönüşüp savrulacak gibi hissediyorum. içten içe hıçkırarak ağlamaktan gücü tükenmiş şekilde bitap haldeyim. dayanamıyorum artık. gücüm tükendi. o kadar anlamsız ki her şey... aylardır gözümün önünde sessiz duran her şey dillendi, birikmiş anıları bir bir bir meydana çıkartıyorlar. hüznümü dayandırabileceğim bir yer yok, içimde paramparça her anı gibi tozla kaplı duygularım. çaresi var mı (neyin?) yok mu, varsa bulabilecek miyim? bilmiyorum. düşünmeye takatim kalmadı.

bulamadığım cevaplara ve daha nicesine dair, bildiğiniz varsa lütfen bana bir şey söyleyin...

Bir anda biriktirdiginiz duygularınız açığa çıkmış, kendinize şimdiye kadar bu üzüntüleri sindirmek için zaman vermemişsiniz anladığım kadarıyla. Bu tür duyguları serbest bırakmak gerekiyor. Şu an aglamaniz pozitif bir durum, bırakın biraz gözyaşı dökün yaşadıklarınız için. Sonrasında da güzel bir uyuyun, sabah şu anki kadar kötü hissetmeyeceksiniz.

  • Olive  (01.04.20 01:38:49)
insan hayatında bu tür durumlara bi kaç kez düşüyor maalesef. 10 yıl sonrasını düşün. belki yine önemi olan şeyler olacaktır ama küllenecek hepsi. oturup kafayı çekeyim dertleşeyim dersen yaz bana. ölümden öte herşeyin çaresi var.

  • antihero  (01.04.20 03:28:47)
çok güzel bir anlatım olmuş.

acını yaşa gitsin kardeşim. ama çok gömülme. pozitif olmanın yollarını ara. bugünlerini heba etme. hayatın boyunca kendinle olacaksın. kendine zarar verme.
  • tabudeviren  (01.04.20 08:28:22)
bazen insana bitti gibi geliyor, deniz bitti, hersey bitti.. ama öte yandan akip giden bir hayat var, her gun yeni bir gunes doguyor, her gun bilmedigin baska birseye gebe.. iyiside var kötüsüde..
her neye canin sıkıldiysa aklina hep ayni dusunceler ususuveriyor, ya onsuz olmaz diyorsun, ya bundan sonra ne yapicam diyorsun, giden gelmezki diyorsun, bir daha hicbirsey eskisi gibi olmazki diyorsun.. bu lanet olasi beyin salgilari, hormonlar her ne ise insana bunlari dedirtiyor, ama sonra..
sonra bir bakiyorsun degisiyor hersey, degismeye basliyor, bir yerden kucuk bir ışık beliriveriyor iste, bir yagmur damlasi dusuveriyor çatlamaya yüz tutmuş çorak topragin bir yerlerine.. yuzunde bir tebessum kirigi beliriyor, sonra belki kocaman bir kahkahaya dönüsecek olan..
tek lazim olan biraz direnc, bu lanet zamana, bu bazen hic gecmiyecek gibi gelen korkunc zamana karşi biraz direnc..
hadi yakala onu ucundan, git kendine bir cay koy, salllama cay da olur, birsey yap, sevdigin bir muzigi ac, silkin birazcik omuzlarindaki tozu, hadi..
(not:hayatinin cok uzun zamaninda dunyayi birakmayi dusunmus biri, belki hala dusunuyordur, belki tecrube boyle birseydir..)
  • alttaraf  (01.04.20 09:18:51)
bu da geçecek

  • dafuq  (01.04.20 11:14:25)