Sokak müziği - ses değerlendirmesi

Sokak müziği yapmayı düşünüyorum. Siz olsanız sokakta durup dinler misiniz?

Not: gitara hakimiyetim çok iyi değil farkındayım. Şu günlerde geliştirmeye çalışıyorum. Bir de telefondan kaydettiğim için sesim biraz patlamış.

Edit: linç serbest :)

voca.ro

sokakta adam mi var da muzik yapican.

  • buenosdias  (31.03.20 12:55:32)
Bırak sokağı kardeşim aç bi yutup koy yanına güzel bi hatun

  • olaylar olaylar  (31.03.20 13:00:36)
@bueno şu an için değil zaten. Hayat normale dönünce.

@olaylar youtube olayı için ekipman gerekiyor. Yoksa zibil gibi insan mevcut youtubeda
  • filipis  (31.03.20 13:08:02)
Demek istediğim harcama kendini sokakta küçümsemek için değil, bu devirde yeteneğin alanı artık yok denecek kadar az. iyi işler değil boş işler para ediyor. (istisnalar kaideyi bozmaz)

  • olaylar olaylar  (31.03.20 13:55:10)
sokakta müziğinin dinlenmesi için sesin güzel olmalı, görüşün iyi olmalı, hareketlerin (vücut dilin, varsa dans vs.) iyi olmalı. tüm bunları yapmak için biraz fırlama olmak lazım. doğrusu sesini beğenmedim, senin öyle çok dikkat çekici bir görsellik oluşturabileceğini de sanmıyorum çünkü sesinden anlaşılıyor nasıl biri olduğun. bence sokak işinden vazgeç.

youtube demişler ama orada kitle edinmek çok zor, yine aynı dikkat çekicilik ve fırlamalık lazım orada da. zeynep bastık videolarını düşün mesela ya da feride hilal akın'ınkileri. senin tarzına (kişilik yapısı olarak) benzeyen kendi halinde ve çoğunlukla duygusal-melankolik şarkılar söyleyen tipler (kaan boşnak, onur can özcan, arda kemirgent vb.) youtube'da müzik furyası ilk başladığı zamanlarda meşhur oldular ve birkaç yıl önce dönemleri bitti. şu an o popülerliğin ekmeğini yemeye devam ediyorlar. moralini bozmak için değil, az çok fikrin olsun diye söylüyorum :)
  • minik pattis  (31.03.20 14:01:06 ~ 14:30:35)
@olaylar
Yani benim de demek istediğim, youtube mecrasında şu an tutunabilmek için über bir ses falan olmak lazım. Onun da yanında stüdyo tarzı bir şeylere girmek lazım. Amacım meşhur olmak değil, ufak işler yapmak belki biraz da para kazanmak.

@minik pattis
Siz sokak müziğinden bahsettiğinize emin misiniz? Zira tasvir ettiğiniz profil sokak müziğinde azınlık ve ünlülüğe yürüyenler, zaten benim öyle bir iddiam yok. Yani ünlü olmalıyım diye bir şey değil bu sorunun temeli.
  • filipis  (31.03.20 14:21:00 ~ 14:30:12)
bu insanların çoğu ünlü olmak için böyle davranmıyorlar, böyle davrandıkları için ünlü oluyorlar yani biraz enerji-ışık meselesi. ben senin yazdıklarından önünden geçilip gidilecek sıkıcı ve sıradan bir sokak sanatçısı yerine insanların özellikle durup dinleyecekleri biri olmak istediğini anlamıştım, yanlış anlamışım demek ki. sende öyle bir enerji hissetmediğim için birkaç şey yazmak istedim. nasıl biliyorsan öyle yap sokak müziğini o zaman, sormana hiç gerek yokmuş :)

  • minik pattis  (31.03.20 14:30:23)
Denemekten zarar gelmez, yap gitsin

  • olaylar olaylar  (31.03.20 14:30:44)
@minik pattis
Sakin :)

  • filipis  (31.03.20 14:39:41)