Hükümetin pandemiye karşı tutumu size neler hissettiriyor?

Biraz da hislerimizi paylaşalım.

Ne hissediyorsunuz? Nasıl hissediyorsunuz?

ilk başta umudum vardı, kötümser bakmıyordum. çünkü getireceği sonuçlar en çok onları etkileyecekti kriz ortamında. ama 3-5 gün içinde o umudum da kırıldı, umreden elini kolunu sallaya sallaya gelenleri gördükten sonra.

ben kayıtsız şartsız hükümet karşıtı bir insanım. akp'nin yapacağı herhangi bir iyi hareketin altında art niyet ararım. kimse de inandıramaz beni bunların insana, ülkeye faydalı bir iş yapacaklarına. altında kesin bir art niyet vardır. 2009'dan beri ilk defa br konuda kendilerine güvenmek istedim, cidden dedim yani başarsınlar ben de göt olayım. onda da sıçıp batırdılar.

şu anda bişey hissetmiyorum, diğer her konuda olduğu gibi bu konuda da millete faydası olmayan şeyler yapıyorlar, 10 gün önceki "şeytan görsün yüzlerini" moduna döndüm. ne açıklama okuyorum ne de izliyorum. herkes kendi başının çaresine bakacak, kimseden bir şey beklemeyecek.
  • Bruce  (31.03.20 12:10:21 ~ 12:10:41)
Güzel başlayıp hızlı batırdılar.

Türk insanına tavsiye ile bir şey yaptıramazsın. Sadece umreciler mi, yurt dışından gelen hiç kimseye doğru dürüst bir önlem almadılar. Umreden 15 bin kişi zaten gelmişti, kalan 5 bini karantinaya alındı.

Doğru zamanda doğru önlem alınmadı. 'Şahsım' aksini söylese de durum bu maalesef. İlk vaka sonrası artış sayılarına bakarsak durumun en kötü olduğu ülke Türkiye. 'İtalya gibi olacağız' deniyor. İtalya bizden iyi durumda.
  • himmet dayi  (31.03.20 12:20:40)
Çok şey yazdım ama sildim, halkı kötümserliğe sevkediyor diye hakkında işlem yapıyorlar. Sıçtılar, sıvıyorlar, tüy dikmesi kaldı.

  • kimlanbu  (31.03.20 12:24:40)
Değersiz hissediyorum. Kendi başımın çaresine bakmaktan başka bir yolum yok. Devletin önderliğinde toplumun bir ferdi değil, devlete rağmen toplumun bir ferdi olarak görüyorum kendimi.

Başarılı bulmuyorum yönetim sürecini. Hükümetin salgına karşı takındığı tavırla dalga geçen caps'lerin ne yazık ki haklı olduğunu düşünüyorum.

Önlem almak noktasında geç kaldılar. Avrupa'dan gelenler de, umre'den gelenler de karantinaya alınmak noktasında geç kalındı. insanlara güvendi devlet ama toplum durumun ciddiyetinin farkında değildi. bir kaç ünlünün dışarı çıkıp gezmesi laf olduktan sonra, yine laf olsun diye onları evlerine davet ettiler.

haklarını yemeyelim, çabalayanları vardı içlerinde. ama durumun ciddiyetini önemsemeyenler ya da kendini özel sananlar güvene bomba koydu.

açıklamalara güvenmiyorum. daha ne olsun. şeffaflık denilen şey palavraymış.
  • biseysorcaktim  (31.03.20 12:25:38)
Başarılı buluyorum. Hükümet olarak ellerinden geleni yaptılar yapıyorlar kriz yönetimini oldukça şeffaf ve eksiksiz yönetiyorlar. Bu krizi dünyada en iyi yöneten ülkelerden biriyiz Hükümetin aldığı tedbirler sayesinde virüsün Türkiye'ye girmesi 3 ay ötelendi bu süre zarfında bir çok tedbirler alındı diğer ülkeler tedbir alma konusunda çok geciktiler ve hatta ihmalkar davrandılar avrupa ülkeleri yüzlerce insan öldükten sonra Türkiye'nin 1 vakada aldığı tedbirleri almaya başladı.

  • acebi  (31.03.20 13:37:13)
Yanıtlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Aslında sadece nasıl hissettiğinizi merak etmiştim ama paylaşımınız için teşekkürler.

  • chihirovekohaku  (31.03.20 13:57:31)
hiçbir şey hissettirmiyor. bugüne kadar ne fayda gördük de pandemi zamanı bir fayda görecektik. boş boş konuşuyorlar, herkes kendi ohalini ilan etsin ne demek arkadaşım? şeffafız, ülkemize üç ay korona girmedi ne demek? apaçık yalan söylüyorlar, nasıl olsa kimse kanıtlayamıyor yok derler kim bilecek. süreci de iyi falan yönetmediler. devlet vatandaşına nasıl yardım edeceğini açıklayacak diye beklerken devlet vatandaşından yardım istedi ya daha dün akşam. kocaman bir şaka bütün bu olanlar. yazıma bir şey hissetmiyorum diye başladım ama sanırım gerçekten çok sinirliyim. insanlar kara kara faturamızı kiramızı nasıl ödeyeceğiz diye düşünüyor, hala televizyonda her yerde süreci nasıl iyi yönettiğimiz konuşuluyor. sıçayım sürecine ya.

  • evde liyakat kalmamis  (31.03.20 13:59:58)
Hükümet diye bir şey yok tek adam ve onun bekası var, önce bunu kabul etmemiz lazım.
Her şey bu kişinin iki dudağı arasına bakıyor. İktidarda kalmaya devam edebilmek için sürekli savaş çıkartarak gencecik askerleri ölüme gönderdiklerinde neler hissediyorsam (Ne kadar çok ölüm, o kadar çok oy zihniyetiyle), pandemiye karşı olan tutumlarında da aynı şeyi hissediyorum.

  • fobfilm  (31.03.20 14:03:32)
turkiye'nin iflas ettigini hissediyorum. bu durumda, is yok guc yok, ekonomi durmus, devletin vatandasindan para istemesi kasada tek kurus yok demektir. herkes basinin caresine bakacak, suc oranlari artacak muhtemelen ilerki surecte, abd ile birlikte tum dunya resesyona girdiginde fakirlik ve aclik tavan yapacak.

  • kassiopeia  (31.03.20 14:09:18)
Güzel başlandı ama muhtemelen bazı kaygılardan dolayı zamanında bazı adımlar atılamadı.

Bence: Bir aşamadan sonra, yurt dışından gelen herkes 2 hafta karantinada kalmalıydı. Hadi onu kaçırdık, 2 hafta bir sokağa çıkma yasağı ilan edilip, hastalar tespit edilmeliydi.

Bilim kurulu, elinden geleni yapıp uyarıyor ama hazinede para yok. İnsanları eve kapatırsanız, neyle besleyeceksiniz. Herkes stok yapamadı...

Kısacası hükümet : "Durum vahim, herkes başının çaresine baksın. Ben de para yok" diyor.

.
  • kartallar yuksek ucar  (31.03.20 14:26:54 ~ 14:28:44)
Fazla bir sey hissettirmiyor cunku profilleri cok net ve tam olarak kendilerinden bekleneni yapiyorlar.

tse3.mm.bing.net
tse1.mm.bing.net

Ama bu tutuma verilen tepkiler yok mu, iste onlari okuyunca gozum donuyor.
  • dunal  (31.03.20 19:11:26)