+65 yaş için dışarı çıkma yasağı hakkında soru

Merhaba Klikyalılar,

Annem 93 yaşında. Yalnız başına yaşayamadığı (Alzheimer) için çocukları olarak periyodik bir şekilde kardeşler arasında dönemsel olarak eşlik ediyoruz kendisine evimizde.

1 nisan'da bizim sıramız bitiyor ve ablama geçecek sıra.
Alanya'dan Antalya'ya araba ile yolculuk yapmamız gerekiyor.
Şehir girişlerinde yapılan kontrollerde bu durumu nasıl açıklayabiliriz?
Açıklayabilir miyiz?
Bunun için bir izin almamız gerekir mi?
Ne dersiniz?

Teşekkürler.

+65 kaçakçılığından içeri girmenizi istemem. bence konuşun resmi makamlarla.

  • ozdek  (30.03.20 20:45:33 ~ 31.03.20 02:50:20)
ayrıca annenize baktığınız için 1000 yıl torunlarınız bile "hayırlı" olacak.

  • iddaaci  (30.03.20 21:56:54)
haberlerde izlediğim kadarıyla seyahat izin belgesi alınıyor ya. orada söyledikleri ilk şart 65 yaşından küçük olmak.

65 yaşındakiler yüksek risk grubunda olduğundan onları korumamız lazım. doktor raporuyla bile gelseler izin belgesi verilmeyecek dedi bu gün habertürk kanalında bağcılar kaymakamı.

edevletten izin belgesi alınabiliyormuş oraya bir bakın isterseniz.

ikinci olarak annemi aynı şehirdeki hastaneye götürmek için kaymakamlıkta bulunan ilçe sağlık müdürlüğündeki doktordan izin kağıdı aldım dün. 112 çözüm üretemeyince, vefa grubuna aktardı, vefa grubu da çözüm üretemiyince kaymakamlıktaki ilçe sağlık müdürlüğünden izin kağıdı almamız gerektiğini söyledi.

ilçe sağlık müdürlüğündeki memurlar ameliyat raporunu ve şu günde kontrole gelmesi gereklidir vb vb yazan kısmı önce okuyup onay verip, sonra bu belgeyi oradaki doktora gösterip 1 günlük ve sadece hastaneye gitmek üzere izin belgesi düzenlediler.

3150 lira para cezası var. yani memurlarımızı biliyoruz, adam anlayışlıdır ses etmez, uyuz biridir inadına yazar 3150 lira.

ikinci olarak özel araçla şehirler arası seyahat yapılmayacak diye de bütün gün söylediler habertürkte. yani bu konuları iyi araştırmanız lazım, en yakın kaymakamlığa gidip bizzat bilgi alın derim.

şimdi burdan kalkıp da tam şehre varırken, annenizi almayıp bir de o kadar yolu geri döndürürlerse bu o yaştaki bir insan için resmen kabus olur. o yüzden araştırmadan hareket etmeyin.

ayrıca hergün yeni kanunlar çıktığı ve bu kuralların bir kısmını da valilik çıkardığı için tamamen kuralı kaidesini bilmek de imkansız.
  • hem şişko hem deli  (30.03.20 22:29:32 ~ 22:33:11)
antalya'daki bir hastaneden randevu alın o güne, o şekilde izin alın bence hem doktor kontrol etmiş de olur.

  • gezegen olan pluton  (30.03.20 23:10:38)
Selamlar.

İlerleyen zamanlarda belki başka birisi de aynı durumda kalır diye ne yaptığımızı yazmak istedim.

Kaymakamlığı aradım, mahallenize yakın karakola gidin dediler.
Karakola gittim, sadece 1 polis görevlendirildi bu iş için bu yüzden 112 yi arayın ilçe emniyet müdürlüğüne bağlatın kendinizi polis gelip eve bakacak duruma dediler. Aradım ancak böyle bir mecraya ulaşamadım. Bunun üzerine ilçe emniyet müdürlüğüne gittim. İlçe emniyet müdürlüğü beni başka bir karakola yönlendirdi. Allem ettik kullem ettik izin belgesini aldık.

Bugün seyahatimizi gerçekleştirdik ve kimse durdurmadı.

Geçmiş olsun.
İlgi alakanıza ve kafa açıcı yorumlarınıza teşekkürler.
  • hippokondriyak  (01.04.20 21:58:13)