Memlekete gideyim mi ya?

Kardesimle beraber Istanbul'dayiz ama annemlerin yanina donelim diyoruz? Belirsiz bir sure... Ben evden de calisabiliyorum onun zaten okulu acilmayacak artik.

Ucak seyahati yapabilir miyiz sizce? cok mu buyuk vurdumduymazlik yapmis oluruz? Maske falan takacagiz. Cebimizde kolonyayla geziyoruz zaten.

Bir akil verin lutfen.

Lütfen bulunduğunuz yerden ayrılmayın zaruret haricinde dışarı çıkmayın. Günlerden beri bütün yetkililer bunu söylüyor hem kendiniz hem çevreniz için bulunduğunuz yeri terketmeyin ve mümkün olduğunca dışarı çıkmayın.

  • acebi  (27.03.20 23:33:24)
gerçekten ayrımına varamadım ama

dalga geçiyorsanız komik değil,
milletin yakını öldü burada.

ciddiyseniz asla öyle bişey yapmayın. uçak falan asla. illa da gideceğiz diyorsanız ben olsam gittiğimde orada ya da daha güzeli gitmeden önce bir 10-15gün kendimi tamamen karantinaya alır sonra da araba/taksi tutup giderdim.
keyfiniz için tatile gider gibi annenizin yanına gidebileceğiniz bir süreçte miyiz sizce? birine bişey taşısanız bu veballe yaşayabilir misiniz?

maske kolonya ne yazıkki 20 gün önceki koruma yöntemiydi. şu an sıfır temas sürecindeyiz. yani herhangi bişeyle sıfır temas. ya da aşırı steril şekilde temas. plastik, kumaş vs dahil.

gitmeyin.
  • rewlack  (27.03.20 23:43:54)
Gidin. Giderken havalimanındaki koltukları filan dilleyin hatta, işi şansa bırakmayın.

  • elorelia  (28.03.20 00:32:48)
gitmek mecburiyetinde değil gibi duruyorsunuz, o halde gitmeyin. ailenize virüs taşıyabilirsiniz, yolda başkalarına virüs bulaştırabilirsiniz, yolda size virüs bulaşabilir, ailenizde varsa onlardan size virüs bulaşabilir... biraz pimpirikli olunması gereken bir dönem.

  • knight of cydonia  (28.03.20 01:13:27)
bu saat itibariyle istesende gidemezsin zaten. şehirler arası yolculuklar sözde yasaklandı. uygulamayı görücez.

  • scudman1  (28.03.20 01:36:13)
ben de benzeri bir durum içerisindeyim, babam da rahatsız. bağışıklık sistemi çok düşük ve yolda enfekte olmaktan çok korkuyorum.

  • kvlknctk  (28.03.20 02:08:11)
gencler gitmek istememin sebebi annemle babamin yaninda olmak ya. ikisi de risk grubunda yas itibariyle degil ama kronik bronsit hastasi ikisi de ve sigara iciyorlar. her gun goruntulu konusarak nasil etkili olabilirim onlar uzerinde bilmiyorum ama gorucez.

  • nefertarii  (28.03.20 19:55:22)
bence gitmeyin.Onlara bulastirabilirsiniz

  • turkuaz  (28.03.20 20:42:20)