Şu sıralar konut satın almak?

Sizce bu süreçte konut satın almak ne kadar mantıklı? Yarısını nakit, yarısını konut kredisi çekmeyi planlıyorum. Yatırım amaçlı değil, yerleşmek için. Ülkede her şey bu kadar belirsizken kerizlik mi olur yoksa aksine bu süreçten sonra fiyatlar iyice uçar mı?

Oturmak için alacaksanız ne kadar erken alsanız o kadar iyi, hatta şu sıralar iş yok para yok psikolojisi ile oldukça iyi pazarlıklar yapabilirsiniz.

  • John Bloor  (27.03.20 15:05:37)
Şu sıralar kimsenin ev almakla falan uğraşacağını sanmıyorum.
Bu yüzden satıcının gözünde siz değerlisiniz.
Pazarlık eliniz güçlü.
  • işimdeyim gücümdeyim  (27.03.20 15:29:43)
ben olsam yaza kadar beklerim. kriz ne derece derinleşir, piyasalar ne halde olur bakmak isterim. etkilerini görmek için biraz sabırlı olmak gerekir gibi geliyor bana.

  • anarsika  (27.03.20 16:23:06)
@anarsika +1
Krizin ne kadar derinlesecegini bilmiyoruz önümüz ramazan. Çok zorlu bir süreç olacak tahminimce.
İsimdeki gücündeki arkadaş da hakli. Siz vadide bir zambaksiniz artık :) şimdiden araştırmaya baslayin. İçinize sinen olursa alırsınız zaten de pazarlığın çılgın tekliflerin cilkini çıkarmakta beis yok bence
  • allah yazdiysa bozsun  (27.03.20 17:40:43)
İmkanınız varken beklemeden almanızı tavsiye ederim. Emlak piyasası hiç bir zaman durmayan uzun vadede her zaman yukarı yönlü bir piyasadır. Geçmişte ekonomik krizlerde, 1. Dünya savaşı, 2. Dünya savaşı dönemleri, askeri ihtilal dönemleri ve terör olaylarının sık yaşandığı yıllarda bile emlak piyasası uzun vadede hep yukarı çıkmıştır. Ayrıca şu an son yılların en düşük faiz seviyesindeyiz böyle bir fırsat varken kaçırmamanızı tavsiye ederim.

  • acebi  (27.03.20 18:02:33)
kendiniz yerlesmek icin konut alacaksaniz piyasaya bakmayacaksiniz.

  • turkuaz  (27.03.20 18:31:54)
Fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Sosyal izolasyonumdan çıkıp ev dolaşmayı, emlakçılarla muhatap olmayı göze alabilirsem fena fırsat değil gibi o halde. Pazarlıktan hiç anlamam ama acil ev ihtiyacım olmadığından kendimi ağırdan satabilirim herhalde.

  • depol  (27.03.20 20:59:21)
Çok fazla emlakçı gezmek yerine bir kişiyle çalışabilirsiniz gayrimenkul danışmanının işi zaten bu sizim adınıza uygun portföy bulmak. Ayrıca genel olarak hepsinin ortak bir havuz sistemi var.

  • acebi  (27.03.20 21:21:58)