Site bahçesinde alan işgali

Merhabalar,

Yaşadığımız olaylar esnasinda çok saçma ve basit bir soru gibi görünecek belki ama, 3 aydır bununla uğraşıyoruz, buraya da danışmak istedik;

site icerisindeki binamızın en alt katlari dükkan olarak düzenlenmiş.bizim oturduğumuz dairenin altındaki dükkan atıl vaziyetteydi. Şimdi burayı birisi dükkan olarak kullanacak fakat dükkanın bulunduğu bölgedeki yeşil alanı işgal ve tahrip ederek kendisine yol ve çardak alanı yapti.

Site yönetimi toplanarak bu alanın kaldırılması için dükkan sahibine bildiride bulunuldu, belediyeye de şikayet edildi. Belediye inceleme yaparak site yönetimini haklı buldu. Fakat sonuçlanmadı olay. Yöneticiye sürekli söylüyorum, belediyenin orayı kaldiracagini, sürecin ilerledigini söylüyor ama???

Dükkan sahibine de bircok defa ikazda bulunulmuş, alanı kaldırması için.

Bu durumda bizim ya da benim yapabileceğim yasal bir yol var mıdır?

Adam güzelim bahcenin yarısına beton döktü, cer çöp içinde bıraktı.

Teşekkürler simdiden.

oha. belediyenin uyarı yapıp söktürmesi lazım. dinlemezse gelir belediye yıkar. ama sadece yıkar. yönetimin ortalığı toplayıp avukatla falan adama icra açıp bunu alması lazım olacak en sonunda. öyle hissettim.

  • ozdek  (25.03.20 19:48:28)
  • Erva  (25.03.20 19:51:40)
Belediye gelip yıkacak bilgisi kesin mıdır? Belediyeden başka muhatap yok galiba bu tarz bir durumda ?

  • nucleon  (26.03.20 15:23:52)