Garip Bir Durum

Şöyle ki; evli bir çift var 2 sene önce evlenmişler( kız eski bir konuştuğum) ve sosyal medyada sadece 2 tane fotoğrafı var ve başka beraber oldukları bir fotoğraf yok hatta kızın ve erkeğin ne annesi ne babası bile beğenmemiş resimleri.

Bu durumdan benim manyak olmam dışında nasıl bir yorum yapabiliriz ?

Not: Stalk yapıyorum evet bu karantina kafayı yedirecek.

cem Yılmaz'ın 2 arada filmindeki ayzek'e ramak kalmış aman hocam.

spoiler_

orda aşık olduğu kadın evlenince kocasından şiddet görüp boşandığını ve ona geri döndüğünü hayal ediyor ya o bakımdan.

spoiler_

öyle bir şey yok tabii. sosyal medya uzmanı değilim ama ben bile onlarca normal durum senaryosu yazabilirim. bunlardan biri;

duygularını çarşaf çarşaf fotoğraflar paylaşıp, bunlara yaptıkları like/yorum sayıları ile değil de normal yüz yüze konuşurken ifade eden, normal insanlardır belki.
  • onemoremile  (24.03.20 15:22:39)
benim de 3 yıllık sevgilimle sadece 1 tane fotoğrafım vardı ve o zamanlar dünyanın en yolunda giden ilişkisini yaşıyorduk. o andan keyif alıyorken insanlara şov yapmak falan kimsenin aklına gelmiyor. seni seviyorum diye fotonun altına yorum yapacağına yüz yüzeyken söylüyor zaten vb... bence yaşadığı şeyden memnun olmayan ve görüntüyü parlatmaya çalışan insanlar yapıyor ilişkinin gösterişini. tabii herkesi böyle net kategorize etmeyelim de, benim gördüğüm genel böyle idi.

  • Mossy  (24.03.20 15:31:49 ~ 15:33:04)
Niyetim tabi ki mutlu iseler böyle devam etmesi aksini hayal edip kendimi avundurmam ama sosyal medyayı çok aktif kullanan birisi böyle yapınca şaşırdım.

  • madrigal  (24.03.20 15:51:38)
Sosyal medyayı çok aktif kullanıyorum, Facebook'ta benim eklediğim bir tane bile nikah fotoğrafım yok, akrabaların eklediklerini de başkaları göremiyor güvenlik ayarlarım nedeniyle. Instagram'da eşimle benim eklediğimiz 1-2 fotoğraf var, o da gittiğimiz gezdiğimiz yerlerden. Bu platformların hepsinde aile büyükleri (benim babam, eşimin annesi...) kısıtlı listelerde çünkü orta yaşlı sosyal medya kullanıcısı yorumlarını hiç sevmiyorum, arkadaşlarımla yaptığım tuhaf geyikleri görmelerini de istemiyorum. Dolayısıyla eklediğim fotoğrafları beğenmeyi bırak, görmüyorlar bile.

Herhangi bir eski sevgilim stalklasa sizin gördüğünüz gibi görür. Bu duruma sizin manyak olmanız dışında böyle yorum yaparım.
  • kobuzchu kiz  (24.03.20 16:28:40)
bilemezsin, başka bir hesabı vardır sen ekli değilsindir.

evlendikten sonra sosyal medyayı komple kapatan insanlar çok. eski kırıklar ulaşsın istemiyorlar. bin tane böyle örnek var bildiğim/tanıdığım. sosyal medyasından en ufak ip ucu elde edemeyeceğin.
  • orpheus  (24.03.20 17:23:57)
Düşündüm de benim de eşimle ve çocuklarla sayılıdır sosyal medyaya koyduğum fotoğrafım. Sevmiyorum, dahası nazardan korkuyorum. Kvalide ve Kpeder FB'de arkadaşlık isteği gönderdiler, onu da kabul etmedim. Bir defa sordular, aktif kullanmadığımı söyledim. Ben arkadaşlarımı takip etmek için kullanıyorum FB'u, onların gönderileri altına yazıyorum. Ama kpeder özellikle arkadaşlığını kabul ettiğim anda benim bütün arkadaşlarıma mesaj yağdırmaya başlar. istemiyorum.

  • SiyamkedisiZorro  (25.03.20 13:21:18)