kargolar ne olur

yeni bi masaüstü pc toplamak istiyorum monitörle beraber sipariş edeceğim. en erken haftaya gelir. bu birkaç hafta içinde kargoların durdurulması vs. bir şey olur mu? sokağa çıkma yasağı bunu nasıl etkiler_

sokaga cikma yasaginin oldugu bi ulkede yasiyorum. kargolar iptal degil, iptal olan bi yer duymadim (Italya ve Ispanya'yi bilemedim ama sanmam). Ama yogunluktan dolayi her sey cok gec geliyo.
Bu onlemlerin haftalarca daha surecegi dusunulurse, kargolarin iptal edilecegini hic sanmiyorum. Turkiye'de sokaga cikma yasagi diyince insanlarin aklina genelde direkt darbe ile ilgili "tam yasak" geliyo. Su anda sokaga cikma yasagi olan butun ulkelerde supermarketler, veterinerler, eczaneler, manavlar, postaneler, gazete bayileri vs acik zaten. Bunlara gitmek de yasak filan degil. O yuzden, ihtimal bence cok ama cok dusuk.

  • lamartin  (24.03.20 12:29:37)
lütfen yanlış anlamayın ama çok çok çokkk elzem değilse, hayati bir mesele yoksa ortada insanların hala online alışveriş yapıp, fuzuli şeyler almalarının çok yanlış olduğunu düşünüyorum. o parçaların nasıl bir ortamda muahfaza edildiğini, kim tarafından hangi koşullarda paketlendiğini, nasıl bir araçla kim tarafından taşındığını ve sonrasında dağıtıma çıkmadan nerde istiflendiğini, kimin sizin kapınıza kadar getireceğini bilmiyorsunuz. bu zincirden bir kişide bile virüs varsa hem kendi hayatınızı hem bu işlerde çalışan insanların hayatlarını ne kadar tehlikeye attığını göremiyor mu kimse? nacizane önerim, sipariş vermemeyi düşünmeniz için illa yasaklanması gerekmiyor...

  • Phoebe  (24.03.20 13:16:12)
@phoebe
evde oturan şanslılardan değilz ne yazık ki dostum. işimiz devam ediyor ve işe markete çıkmak durumunda kalıp günde bir sürü insanla muhattap oluyoruz zaten. bir de kargocunun eklenmesi çok bir şey değiştirmez.

  • papuayenigine02561  (26.03.20 11:49:40)