XBOX One kullanan var mı?

Mesaj atabilir misiniz, satın alacağım fakat birkaç sorum var bu üyelik sistemi hakkında vs. Hatta 5dk araşsak süper olur.

ben yeni aldım kullanıyorum. yeni almış biri olarak gayet memnunum. 1euroya ilk ayı olacak şekilde game pass ultimate aldım. zibilyon tane oyun. takılıyorum. fire stickim de vardı netflix falan filan burada da olduğu için kullanmamaya başladım.

  • viyana kangurusu  (24.03.20 12:07:46)
Ben de düşünüyorum yorumlar olumlu olursa

  • opitseri  (24.03.20 14:13:26)
Bende One s var, beklentilerim doğrultusunda fazlasıyla memnunum.

  • chicha  (24.03.20 14:21:53)
yıllardır xbox one sahibiyim. hala xbox 360'ım durur.

  • ozdek  (24.03.20 14:24:39)
Bende de yıllardır xbox 360 var jtag'li ama artık 4k oynayayım diyorum.
Yalnız elimde philips 49pus7909 4k tv var. Kağıt üzerinde 4k 60fps dese de sanırım 4k 30fps destekliyormuş. Birisi 60fps açmıyorsa xbox 4k moduna geçmiyor dedi bu konuda bilgisi olan var mı?

Bunun dışında öğrendiklerim şöyle;

Xbox'ta genelde kutulu oyun satın alınmıyormuş. Yani yeni konsollarda kalkmış artık bu.
Mağazadan da genelde satın olınmıyormuş. İnsanlar game pass üyeliği alıp aylık sanırım 20tl falan ödeyip zaten yüzlerce oyuna erişebiliyormuş. Bazı güncel olanlar dahil.

Eğer online oynamak istersek de yine aylık bir üyeliğe ihtiyacımız varmış. O da xbox gold paketi. O da aylık 35tl falan. Ama ikisi birlikte aylık 45tl gibi bir kampanya gördüm diye hatırlıyorum sitesinde.

Xbox 360 kumandası bunda çalışır mı diye soracaktım, çalışmıyormuş.

Game pass aboneliği alıp xbox üzerinden oynadığım oyunları pc'de de oynayabilir miyim onun net bir cevabını henüz alamadım. Satın alıp oynanıyor mu onu da bilmiyorum. Belki hem xbox hem pc'yi kapsayan ayrı bir fiyatlandırma vardır, o bilgiye ulaşamadım.

Bunlar dışında, ben diyelim ki aylık abonelik falan istemiyorum. Evde dursun, birisi geldiğinde multiplayer 1-2 oyun oynamak istiyorum. Bunun tek yolu cd'sini almak mı yoksa öndecen indiriğim oyunları, aylık paketler bitse bile offline olarak oynayabiliyor muyum? Yoksa illa onları cd şeklinde almam mı gerekiyor?

2.el oyunlar dönüyor piyasada, onlar sorunsuz çalışıyor değil mi herhangi bir lisanslamaya ihtiyaç yok?
  • ananiyimioguz  (24.03.20 19:12:28)
1. offline oynayacaksan dvdsini alıp oyunu oynayabilirsin. bir aboneliğe gerek yok.
2. 360 oyunları elinde varsa orjinalse oynayabilirsin. yoksa satın alıp oynayabilirsin. live ile her ay 2 one 2 360 oyunu bedava veriliyor onları da oynayabilirsin.
3. 2. el oyunlar sorunsuzdur ama kuponları varsa onlar kullanılmış olur. örnek red dead de bonus at falan gelmeyebilir.
  • ozdek  (24.03.20 19:25:07)