Candida’ya karşı probiyotik takviyesi

Tavsiyeniz var mı?

Nbl - gynobiotic

  • hindistan cevizi  (22.03.20 16:09:46)
NT oldukça faydalı ama sadece probiyotik hap yetersiz kalır. bunun yanında uygun probiyotikten mayalanmış ev yoğurdu çok işe yarıyor. ayrıca probiyotiklerin tutunabileceği ve gelişebileceği prebiyotik gıdalar ve lifli sebzeler tüketmeniz de çok önemli.

candida sorununuz olduğuna nasıl karar verdiniz bilmiyorum ama eğer bunu internetteki testlere bakarak yaptıysanız yanıltıcı olur. candida türleri normal florada zaten bulunan ama fazla çoğalmayan bakteriler. fakat florada bozulma olduğunda fırsatçılık yaparak aşırı çoğalıyorlar.

bir enfeksiyon uzmanı yardımıyla ilerlemeniz çok daha mantıklı olur. candida türleri 1 hafta arayla alınan 2 doz antifungal ile yok edilebiliyor.
  • orpheus  (22.03.20 18:17:19 ~ 19:26:15)
probiyotik hapın içeriği ile yoğurt yapın.
buz küplerine koyun.
sonra o buz küplerini maya olarak kullanıp yoğurt yapın.
çok daha ucuza geliyor ve daha fazla bakteri alıyorsunuz.
  • aslindasorunumpsikolojik  (22.03.20 20:11:00)