Corona Virüsü ve Kediler

İyi akşamlar.
Evimin bahçesinde beslediğim 3 adet kedim var. Öyle, içeriye almam; ama çağrırım gelirler, önce biraz sever ardından da yemlerini veririm.
Malum, hijyen tedbirlerini arttırdığımız bir dönemdeyiz.
Sorum şu: Bu benim kediler, benim ve kız arkadaşım için olası bir risk içerir mi?
Şu olaylar atlatılana kadar beslemeyi bıraksam mı?

Hayvanların hiçbir etkisi yok viüsle alakalı.
Haytap'ı falan takip ediyor olsaydınız görürdünüz, günlerdir kendilerine yırtıyorlar hayvanların etkisi yok diye.
Bugün evde oturması gerekirken çıkıp fellik fellik gezen yaşlı parazitlerin uydurmalari bunlar. Normal günde de sevmiyorlar zaten hayvanları, şimdi de nefretlerine kılıf bulma derdindeler.
Bırakmayın hayvanlarının besleyin. Böyle böyle kimse beslemezse açlıktan ölecek hayvanlar.
  • anatomik  (21.03.20 19:20:22)
beslemeye devam ama teması kesin. kediyi sizden önce biri sevmiş olabilir ondan size bulaşabilir ya da sizde virus vardır kediye bulaşır.

geçenlerde bir köpek coronavirus nedeniyle öldü.

www.fox35orlando.com
  • ronartest  (21.03.20 19:21:13)
Beslemeyi bırakırsanız size alışmış olan hayvanların ne yapacağını düşünüyorsunuz?

  • elorelia  (21.03.20 19:28:45)
virüs hayvanlardan geçti uzak durun demek saçmalık, evcil hayvanlarla ilgisi olmadığı konusunda hakikaten insanlar (insanlar derken cdc falan) bir taraflarını yırtıyor. bahsi geçen 17 yaşındaki weak positive (hatalı bir sonuç da olabilir) köpeğin corona yüzünden öldüğü kesin değil. otopsi yapılmamış, semptom yokmuş. (bu arada binlerce hayvan da her gün bu testi geçiyor ve negatif) hayvanı bir yüzey olarak kabul ederseniz nasıl kapı kolu teması sonrası dezenfekte ediyorsanız kendinizi hayvanı sevdikten sonra da elinizi yıkarsınız olur biter ya da içinize sinmiyorsa uzaktan sevin ama beslemeyi bırakmak hem saçma hem gereksiz.

  • not dark yet  (21.03.20 21:26:06)
Kedilerin zerre zarari yok. Yarasa, pangolin gibi hayvanlarla kedileri bir tutan zircahillere kulak asmayalim piliz

  • kopart  (21.03.20 21:32:13)
corona zoonoz bir hastalık değildir.

hayvandan insana bulaşmaz. veterinerler bunu anlatmak için kendilerini paralıyorlar.
  • suicides underground  (21.03.20 22:58:27)
makalede insanlardan hayvana bulaşması yani hayvanların korunmasından bahsediliyor. daha doğrusu tartışılıyor köpeklerin ya da kedilerin bu virüs karşısında insanla birlikte semptom gösterdiği bir vaka da yok. inanın araştırılıyor bu tarz salgınlarda her ihtimal.
bizim dikkatimizi yöneltmemiz gereken temas insan teması. bütün veriler bu yönde, bütün önlemler bu yönde. dikkat dağıtarak konuya farklı bir bakış açısı getirmiş, iyilik yapmış olmuyoruz.

  • sibertenik  (22.03.20 07:47:36 ~ 07:48:36)