Günde 200 gram tahin yiyorum

Düzenli spor yapan ve sağlıklı beslenen biriyim.
Tahini çok seviyorum, humus ve bazen bir tatlı kaşığı köyden gelen pekmezle tüketiyorum

100g başına 25 gram protein, bolca yağ (susam yağı sağlıklı diye biliyorum) ve neredeyse sıfır karbonhidrat var.
Sıkıntı olur mu?

Hiç normal değil, muhtemel tahinde bulunan mineral ve vitaminlerden kan değerleriniz fazla çıkacaktır özellikle çinko. Çinko zehirlenmesi yaşabilirsiniz. Bitkisel protein olarak nohut/leblebi fasulye badem ceviz barbunya vs yiyebilirsiniz. Aşırı yağ alıyorsunuz daha makul yağ olan hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı kullanım. Tek çeşit yerine birden fazla bitkisel ve hayvansal ürünlerle dengeli öğün yapın.

  • Fritz-X  (20.03.20 21:03:59)
nasıl sıfır karbonhidrat?

  • ayaklibalik  (20.03.20 21:29:21)
baktım da 1160 cal yapıyor, yani çok akıllıca yapılan bir beslenme alışkanlığı değil. 2000 cal günlük alımın olsa geriye 900 falan kalıyor. kaloriyi yarıladın ama aldığın protein 20 gr.. çok çok kötü.

  • kapti  (20.03.20 23:16:39)
@kapti 100 gramında 25 gram protein olan şeyden 200 gram yiyor hocam nasıl 20 gram protein alsın? 50 gram değil mi doğrusu?

  • Tears of Devil  (21.03.20 00:28:48)
@tears ben 200 gr olarak okumuşum haklısın, ama 250 gr tavuk göğüsü 75 gr protein 300-400 cal civarı olduğunu düşünürsek yine akıllıca bi seçim olmadığını anlarız. tahinde isterse 70 gr protein olsun çok yüksek tüketilen miktar.

  • kapti  (21.03.20 12:49:20)