Bosch Silecekleri Nasıl Bilirsiniz?

Bosh servisinde silecekleri değiştirme düşüncem var. Millet memnun görünüyor. Ford Focus orijinal sileceklere 350 tl vermeyi kesinlikle düşünmüyorum. 50-100 tl bandında kapatır mıyız bu işi?

hocam 2 yıl üst üste kullandım. gerçekten söylüyorum 20 liraya aldığım inwells ten bir farkı yok. ben de senin gibi burada sordum, inwells tavsiye ettiler ve oldukça memnunum.

  • giovanne  (18.03.20 22:21:55)
Yüzde yüz katılıyorum @giovanne... silecek konusunda artık 15-20 liralıklardan başkasını almam imkansız. Hepsi aynı orijinali haricinde...

  • jamiro  (18.03.20 22:29:43)
140 lira filan bosch, değiştirmesi 1 dk sürüyor, videosunu izle sen de yaparsın

ben rbw aldım aynı plastik, belki 1-2 sene daha önce eskir ama 30 lira
  • bir soru sorcam  (18.03.20 22:30:54)
Aerotwin serisi gayet mükemmeldir.

  • vampir akrep  (18.03.20 23:10:17)
taktırcaksan bile servisinde taktırma ben yandım başkası yanmasın 2 kat pahalı

  • garavel  (18.03.20 23:10:19)
silecekleri çıkarıyorsun. herhangi bir parçacıdan 30 tl ye yenisini alıp takıyorsun.
yılda 1 veya 2 gün kullanıyorsun. sürekli faal bir parça değil.

  • ayaklibalik  (18.03.20 23:54:47)
Silecekler ne marka olursa olsun yaz sıcağını yiyince bozulur

  • defansif orta saha  (19.03.20 01:57:16)
350 TL'ye silecek değiştirmenin mantığını anlamadım. yeni araçlarda pahalı bir parça mı bu? ben benzinciden 10-15 TL'ye alıyorum 30 saniyede değiştiriyorum gerektikçe. Bosch aerotwin de kullandım, evet daha kaliteli 350 lira falan vermeye değmez.

  • nabrukk  (19.03.20 02:15:28 ~ 02:15:58)
Silecek fırçaları senede bir değişme ihtiyacı duyar, bir kış bir de yaz görünce yapısı bozulur iyi silmez.

En pahalısı da olsa bozulacak, gerek yok fazla masrafa.

Bir oto parçacının önünde dur, silecek fırçasını çıkarıp içeri gir ve aynı ölçüde birer tane al tak. Toplamda 50 tl normaldir bu iş için.
  • John Bloor  (19.03.20 08:52:28)
Oha sileceğe 350TL ne demek ?? Sıcak/soğuk derken zaten plastiği gevriyor 1 sene içinde ses yapmaya başlayabiliyor, o paraya 10 sene silecek yenilersin.

Serviste değiştirmene de gerek yok, silecek tipi ve boyu önemli, herhangi bir benzinlikte dursan bile orada yardımcı olur değiştirirler. 50TL ye halledersin rahat rahat.
  • kimlanbu  (19.03.20 10:20:05)
Serviste de takacakları parça büyük ihtimalle Bosch zaten.

Yetkili servis iki katı fiyata değiştiriyor.

İnternetten al, kendin değiştir. Çok çok basit bir uygulama. Youtube'ta yaz bak nasıl yapıldığına.

Ben Bosch Aerotwin kullanıyorum, memnunum.
  • burfak  (19.03.20 13:13:51)