Airbnb refunding olaylari.

Durum su ki, Barcelona'ya gidecektim 11 Mart gunu ve 21 Mart'a kadar kalacaktim.
Ben gidene kadar durum duzelir diye dusundum, kotuye gitti malum.
Ispanya su an Italya'ya depar atma asamasinda...

Neyse ben salaklar gibi dikkat etmeden non-refundable bir yer kiralamisim. Host'um da "yha gel burda bir sey yok" diyip tipik Akdeniz insani gevsekligini gosterip son ana kadar "iptal etmen yanlis karar" diyip durdu. ona durumu aciklayan bir e-mail atip oraya gelirsem karantina vs olaylari yuzunden Turkiye'ye donememe ihtimalim oldugunu, donsem bile 14 gun boyunca kendimi karantina almam gerektigini isimin ve psikolojimin bunlari kaldiramayacagini belirten bir mesaj gonderdim. tamam ok dedi. kibarca refunding mumkun mudur acaba, cunku bu normal bir durum degil gordugun gibi dedim. "Uzgunum ama politikama bagli olmak zorundayim" dedi yavsak.

Neyse, Airbnb'ye yazsam olumlu cevap alir miyim? Ki kendileri de global pandemi durumu icin yalnizca Italya, Kore ve Cin'i iceren salak bir refunding politikasi guduyor su an; ama bence benim durumum da refunding kapsamina girmeli sanki?

Nasil ulasabilirim?

yapacak bir şey yok. bu gibi salgın vs. durumlarında iade yapılmadığı oluyor. ayrıca kimse iptal ve iade politikasına uyduğu için yavşak da olmuyor.

zamanla kural ve şartları okumayı sıklaştırmanız dileği ile
  • mcsword  (15.03.20 00:35:25 ~ 00:40:48)
8 martta prag'a gidip 14'unde budapeste'den turkiye'ye donecektim. Prag'da kalacagim yeri airbnb'den ayarlamistim. Sonra corona yuzunden seyahati iptal etmeye karar verdim. 3 mart'ta mail attim ama host'a degil, direkt olarak airbnb'ye. O zaman prag'da daha 2 vaka vardi. Bu 2 vakanin haberini paylastim. Iptal eder misiniz dedim. Kalacaginiz bolge ile alakasi yok. O bolgede teyit edilmis bir durum yok dediler. Dedim ne teyidi. 2 kisi hastanede. Belki hastalandiklarinda belki benim kalacagim yerde kaliyorlardi. Bakin tum tatil planimi iptal ettim dedim. Iptal ettiginiz ucak biletlerinizi paylasin dediler. Biletleri aciga almistim. Onlarin ekran goruntusunu attim. Sonra budapeste'de kalacagim oteli iptal ettigime dair ekran goruntusunu attim. 2-3 gun ses cikmadi. Gitmeden 1 gun once aradilar, iptal ettik diye. Tum parayi da iade ettiler. Demem o ki, hosta hic bulasmayin. Direkt airbnb ile iletisime gecin.

  • marcelorios  (15.03.20 02:03:57)
işin hukuki boyutu açısından, salgın hastalıktan daha iyi bir mücbir sebep hali olamaz. İspanya'daki vaka sayılarını da düşününce ücretin iadesi hakkınız sonuna kadar var. Böyle bir şeyi öngörmeniz sizden beklenemez. iptal ve iade politikasına sığınıp bir de sizi suçlu ilan etmişler. iptal ve iade politikasını yediklerim.

  • bussuru1  (15.03.20 12:32:30)
Senin durumunu kapsiyor mu bilmiyorum ama: twitter.com

  • gzg  (15.03.20 13:18:09)