200 bin verip ayda 2.500 tl kira almak ( tapusuz ev )

böyle bir fırsat var önümde. 200 bin tl verip istanbul'da boğazı full gören, 3+1 + bahçeli+ sakin muhitte TAPUSUZ BİR EV var. yarın tayyip sırtında kazmayla gelse çık git yıkıyorum burayı dese bişey diyemeyeceğim bir ev. ama alırsam ve görüştüğüm avukatların söylemesine göre bişey olmaz dedikleri ve bana ayda en az 2.500 tl kira getirisi verecek bir ev. ne diyorsunuz bu riske girilir mi sizce?

200 bin tl 6 senede çıkıyor gibi.. sonrası ev yıkılmazsa yüksek kira geliri..

asla girilmez. sana satılan bina, aynı şekilde başkasına da 200bin tl'ye satılabilir, belki satılmış da olabilir. hiçbir şekilde hak beyan edemezsin.

  • finduilas  (09.03.20 17:24:52)
Tapusu olmayıp milyon liraya el değiştiren yerler de var, sizinkinde tapu yok ama ne var peki? Hiç bir kayıt, resmiyet, ödenen emlak vergisi vs yok mu?

Arazi devletin mi bir şahsın mı? Tapusuz olan sadece sini bina mı yoksa mahalle komple mi?
  • John Bloor  (09.03.20 17:28:59)
finduilas +1
öyle sorun çıkmayacak olsa avukatlar 200 bin verip kendileri alırlar :)

  • candide  (09.03.20 17:29:17)
@john bloor komple mahalle tapusuz. önceki yıllarda ödenen vergiler, fatular var. ev aile apartmanı aslında bizde akrabayız. bir şekilde anlaşmazlık var ve ev şu an ortada tapusuz evi kimse almak istemeyeceği için aslında bu benim için fırsat. hem ucuza alıcam ki tapusu olsa en az 1 trilyon eder ev. hemde ev sahibi olucam.

  • ayseee  (09.03.20 18:09:34)
Sarıyer ve beykozda bu durumda olan bir sürü mahalle var, ben diyim 20 sen de 30 hükümet görmüşlerdir, belki de daha fazla.

Kimsenin binlerce kişiyi karşısına alıp "çıkın burayı yıkacağız" diyeceğini sanmam.

Riskli ama güzel yatırım, 2. sene kira 2750, 3. sene 3000, 4. sene 3300 gibi ortalama yıllık %10 zamla artarak gider.

Neredeyse 5 senede amorti eder kendisini, ben olsam girerdim bu riske.
  • John Bloor  (09.03.20 18:34:19)
kaç tane 200 bin liranız olduğuyla alakalı bir durum. 3-4 adet varsa bu risk alınır tabi. 1 tane varsa olmaz. hiç yok ve zar zor bulunacak ya da kredi çekilecekse, hayatla alakalı öğreneceğiniz çok şey var.

  • retiredcolonel  (09.03.20 22:12:39)
Bulaşma.

  • antihero  (10.03.20 12:53:31)
yumul gitsin. hayata 1 kere geliyorsun. risk almazsan yerinde sayar ot gibi yasar ot gibi olursun. atesle kankaaaaaaaaaaaa.

  • baldur2  (10.03.20 13:13:40)
E peki yarın kiracın sana kirasını ödemezse ne yapacaksın? Elinde tapu yok. Kira sözleşmesi yok. Büyük ihtimal bir dolandırıcılık var burada.

  • maxim gorki  (02.05.20 21:37:41)