alaturka tuvalette sifon açmayan baba

israf olduğunu iddia ediyor, alaturkada ortada görünen bir şey de olmadığı için suyu hiç açmıyor. olan bize oluyor, girdiğim zaman koku olursa 20 dakika boyunca sifonu maksimumda açık tutuyorum inadına.

bu yaştan sonra yapılacak bir şey kalmamıştır değil mi?

sifonu açmak nedir? sifonu çekmek mi?

sifonda zaten normalde su doludur sifonu çekince o su boşalır. babanız işi bittikten sonra sifonu mu çekmiyor?

neyi 20 dk boyunca açıyoruz? neden?

edit: şimdi anladım. askerde bile böylesini görmedim. 3-5 kuruş verip bir sifon taktırın bari babanız haklı.
  • ozdek  (08.03.20 23:45:38 ~ 09.03.20 01:51:42)
Koku giderici tablet kullanabilirsiniz.

Ne yazıkki yapılacak bir şey yok. Belki tuvaleti ondan daha kötü halde bırakırsanız işe yarayabilir. Koku oluyor, rahatsız oluyoruz gibi şeylerle asla işe yaramaz. Yaramıyor rahatsız olduğunuzu söylemek, benzer sorun bizim evde de var.
  • GoodMorningTeacher  (08.03.20 23:46:16)
@ozdek alaturka tuvalette vana gibi bir şey var onu musluk gibi açık tuttuğun süre boyunca su akıyor. adının ne olduğunu bilmiyorum.

  • diffarentiationation  (08.03.20 23:53:06)
@ozdek bazı alaturkalarda (belki eskilerde(anneannemden biliyorum)) sifon yok. Vana var. Açınca su veriyor tuvalete. Askerde de böyleydi.

  • fezagezgini  (09.03.20 00:07:05)
ernet sorunu çözer.

  • duster  (09.03.20 12:02:27)