bebek ve çocukları öpmek

neden yapıyor insanlar bunu? sarılmayı severim ama hiç öpmek istemedim bugüne kadar. hayatının aşkıyla öpüşüyormuş gibi öpenler var ufacık bebeleri. ben öpmediğimde de ben anormal oluyorum ortamlarda. bana göre benim çevremin çocuk yetiştirme şekli, evcil hayvan yetiştirmekten farksız ama bir şey diyemiyorum kimseye.

siz neden öpüyorsunuz bu bebeleri, yazık, saçma ve gereksiz değil mi? dudaktan öpmek nedir allah için?

benim çevremde bebekler març diye kocaman öpülürdü. görüp öğrendiğimiz ve yaptığımız bir eylemdi. sonradan uçuk virüsünün bebekleri öptüğümüzde bulaştığını öğrendim. ve bir daha bebekleri öpmedim. ayrıca sırf bundan da değil, bebeklerin bile bedenine onlardan izinsiz dokunmamak gerekiyor. tükrüğümüzü bebeğin yüzüne yapıştırmak aynı zamanda iğrenç değil mi?
ben artık bebekleri öpen yakınlarımı da yapmamaları için uyarıyorum.

  • santimantal  (08.03.20 03:32:11)
ben öpmem. kendi bebeğim/çocuğum olsa öpülmesine, hatta çok yakınlar dışında dokunulmasına bile izin vermem.

  • pati  (08.03.20 08:30:24)
Valla ben öpüyorum hatta o kadar çok seviyorum ki bazen yiyesim geliyor. Bebeklerin bu durumdan rahatsız olduklarını düşünmüyorum, onlar da seviyorlar bence. Bence sarılmak gibi bir ihtiyaç bu, bebekleri öperek büyütmeliyiz.

  • valarmurgulis  (08.03.20 09:09:35)
bence de cocugu opmek yalamak isirmak cok tuhaf. yani atadan anadan falan oyle gorulmus olmasi ve acikca bir artniyet icermemesi normal oldugu/igrenc olmadigi anlamina gelmez. SIlinmesi gereken bir mentalite. Sefkat gostermenin daha kaliteli yollari var.

  • hot potato  (08.03.20 11:47:02)
vardir evrimsel bir avantaji. anneler dudaktan oper mesela, cocugun bir hastaligi varsa antikor uretip sut sayesinde bebegine veriyor diye hatirliyorum.

  • bir varmis bir yokmus  (08.03.20 12:32:56 ~ 12:34:21)
Anne/babalarını da öptüğüm çocukları öpüyorum sadece; ki bu da geriye birkaç çocuk bırakıyor. O da sadece vedalaşırken falan. Yumuk ellerini kollarını öperim, çünkü pek sevimli oluyorlar. Durduk yere "ayyy canııım" diye çocuğu zorla yakalayıp şap şup öpenlere ben de sinir olurum. Hele samimi olmadıkları kişilerin çocuklarını, sırf çocuk olmalarından ötürü öpenlere... Kediyi bile istemiyorsa tutup sevmeye çalışmam, çocukları zorlamak saçma. Çocuk biraz büyüyünce beni seviyorsa zaten kendisi gelip sarılıp öpüyor.

  • wish i could find a way to disappear  (08.03.20 15:58:41)