Soğuk Sandviç için sos

Kullandığınız sos var mı? Ev yapımı, hazır vs.

Önerilerinizi bekliyorum.

İyi akşamlar.

Mayonez sürüp üzerine kalın öğütülmüş karabiber döküyorum ben

  • kablelvuku  (04.03.20 22:36:48)
hp'nin classic yazan yeşil renkli barbekü sosunu kullanıyorum genelde. ama asıl tercihim rufus teague sweet honey bbq. füme hindiye çok güzel yakışıyor bence.

genelde üst ve alt ekmekleri calve ranch sos ile ıslatıp malzemeler arasına döküyorum yukarıdakilerden hangisi varsa. alternatif arıyorsan ketçap, mayonez ve biraz hardalı karıştırabilirsin. yine calve'nin burger king serisinden buffalosu falan da var.
  • Bruce  (04.03.20 22:49:24)
sos olarak kayda geçer mi bilmiyorum fakat acıka iyi gider. ama tatlı biber salçası ve bol zeytinyağlı olacak. piyasada acuka diye satılan, acı biber salçasıyla yapılanlar iyi gitmiyor.

bir de lütenitsa var. bulgar acıkası diyeyim.

kabel'in dediği mayonez üzerine karabiber de kurtarıcı.
  • bisorumvargaliba  (04.03.20 23:14:05)
1.Pesto,domates,peynir
2.bunu denemedim ama satin aldigimda hosuma gitmisti, havuc taratoru sos gibi surmusler, ton baligi veya haslanmis yumurta,marul.

  • durgunfoton  (04.03.20 23:14:15)
Sandviçte balık kullanacaksam tartar sos. Onun haricindeki sandviçlere hollandez sos. Sosu kendim yapamayacaksam hazır mayonez içine frenk soğanı ve yeşillik ekleyerek kendim bir sos yaratıyorum. Mayonezi muhakkak kavanozdakilerden alıyorum. Tatları daha güzel. Etli sandviçler için ise karamelize soğana biraz tarçın ekleyip sürüyorum ekmeğe.

  • irene  (04.03.20 23:19:40)
Ajvar

  • vvovovv  (05.03.20 00:08:01)
Kühne'nin Amerikan Sezar sosu var. Bayılıyorum.

  • himmet dayi  (05.03.20 08:55:39)