Taciz - şikayetçi olmama

şöyle bir haber okudum;

tr.sputniknews.com

videosu şu;

twitter.com

taciz edildiğini söyleyen kadın daha sonra şikayetçi olmayacağını söylemiş.

Çok anlamsız değil mi? Taciz edildiyse neden şikayetçi olmuyor? adamın boş yere dayak yemediğini nasıl bilebiliriz?

**Suçlu, suçsuz, haklı ya da haksız arayışım yok.**

Uğraşmak istememiştir. Zaten herif fena dayak yemiş, içi soğumuştur. Ama sallamıştışta olabilir. Böyle tarz başka videolar vardı, millet durakta adamı tutarken taciz edildiğini söyleyen kadınlar da orada bekliyorlardı. Bu kadın otobüsten bile inmemiş :D

* şey dicem ya, bu benim ciddi hayattaki en büyük korkumduraq. Kadının birine çarpsam, dokundu bu bana diye bağırsa falan. Allahım, karşılık versen daha fazla döverler, video çekenler falan rezil olursun. Ben dayanamam intihar ederdim. Toplu taşımalarda kadınlara hiç yaklaşmamaya çalışıyorum.
  • eazy  (04.03.20 13:53:57)
" adamın boş yere dayak yemediğini nasıl bilebiliriz?"
Cok basit, bilemeyiz. Olmamis sey degil. Tonlarca ornegi var.

  • stavro  (04.03.20 15:04:45)
bürokrasiyle uğraşmamak için. mahkeme yıllarca sürecek. aynı ifadeyi 34634645. kez polise, savcıya, avukata, hakime verecek. bu adamla 456457 kez tekrar karşılaşacak. adam bu kadına belki başka türlü iftiralar atacak, ilişkimiz vardı falan diyecek. zaten zarar görmüş psikoloji bu süreçte daha da yıpranacak. ama bu süreçle uğraşmazsa belki birkaç gün sonra unutur geçer.

  • nickini degistiren yazar  (04.03.20 15:31:51)
Linç toplumda iyice kültür oldu. Kadın taciz edilmiştir belki bilmiyorum ama metrobüste adami zorla bekletip polisi arayıp teslim etmek daha mantıklı. Kadının şikayetçi olmaması uğraşmamak içindir. Adamı bir daha görmek istemiyor olabilir, yediği dayak ona yeter diyebilir. Şayet iftira ise kadına büyük ceza lazım.

  • Topalordek  (04.03.20 17:46:17)