Bilgisayar monitöründen TV alınır mı?

Anneme, yatak odasına koyması için bir TV almak istiyorum ama bütçem maks. 350 TL. Koyacağımız alan dar olduğu için tüplü TV almak istemiyorum. Aşağıdaki ilanlarda bilgisayar monitöründen çevrilmiş TV'ler gördüm. Yanlarında uydu alıcıları da var. Bunlar normal televizyonlar gibi kolayca çalıştırılıp izlenebiliyor mu? Tavsiye eder misiniz?

www.sahibinden.com

çalışır da monitöre kumanda mı takmışlar? genelde kumandasız çünkü monitörler.

  • ozdek  (01.03.20 20:23:38)
Olabilir.

Ben bilgisayarim için 24inch bir monitör aldım, bilgisayar kullanmayacağım zaman hdmi kablosunu kablonet e bağlayıp TV olarak kullanıyorum. Hic eksiği yok TV.den.

Monitor sadece görüntüyü yansıtan bir alet. Reciever a da ihtiyacınız var. Bu ilanlarda beraber satıyorlar. Uyduya ihtiyacınız vardır bunun için. Kablonet gibi bir aboneliğiniz varsa uydu antene ihtiyaç duymazsınız, ama o da aylık abonelikli.

Monitöru kare değil de geniş ekran tercih edin. Yayınlar hep geniş ekran artık. Hdmi girişi olursa daha iyi olur ama fiyatı daha yüksek olabilir.
  • biseysorcaktim  (01.03.20 20:34:52)
mantıklı ama geniş ekran tavsiyesi: +1

bu arada çevirmeyi yapmakta bir şey yok. uydu alıcı artı monitör daha ucuza geliyorsa kendiniz yapın gitsin.

hd, full hd bunlar bütçeye bakar. eldeki bütçe yeter mi pek bilemiyorum.
  • tuzumkuru  (01.03.20 21:51:38)