İlandaki Mazda 3 mü? Clio 2020 RS Line mı?

Selamlar;

Aşağıdaki ilandaki 2. el Mazda 3 ile sıfır 2020 model Clio RS Line (en dolu paket) arasından hangi aracı tercih ederdiniz? (gönlümden geçen araç 2020 model Mazda 3 ama o henüz ülkemize gelmedi ve gelse bile 250 bin tl civarlarında olacaktır diye düşündüğümden, o anca ilerde alabileceğim bir araç olacaktır)

www.sahibinden.com

clio rs

  • since1907  (01.03.20 15:34:19)
Mazda 3

  • otopsicocugu  (01.03.20 16:10:56)
Ikisinide almam normalde ama illa olacaksa mazda3

  • Topalordek  (01.03.20 16:11:58)
Bu arada ilandaki mazda 3 de en dolu paket
Clio rs ile klasmanları Farklı
Mazda 3’e herkes döner bakar
Eğer diğer bahsettiğin araç buysa bu kıyasa sadece gülerim.

www.sahibinden.com

Sen kaliteye, güvenliğe mi önem veriyorsun yoksa “sıfır” olsun benim olsun” mu diyorsun?

İki araba çokk farklı klasmanlarda

En basiti clio b segment mazda 3 c segment
  • otopsicocugu  (01.03.20 16:19:03)
Mazda 3. Ama kiyaslama sinifi farkli. Biri b+ digeri c

Burda alinirken ki kriterler onemli;

Servisi makul, parcasi bol, alis satisi kolay, az yaksin(yilda 20binden fazla yapilacaksa dizel) deniyosa clio.

Servisi daha az, parca fiyatlari alman markalarina yakin, daha konforlu ama daha cok yakan, ic hacmi daha genis, donanimli deniyosa mazda 3.

Yeni clioyu cok ovuyolar bende yakin zamanda denk getirip denicem. Ama ikside sahibini uzmez. Artik kotu araba isteselerde yapamiyo firmalar
  • bir3iki7  (01.03.20 16:38:32)
sınıfları farklı olduğu için mazda diyeceğim.
çünkü c büyüktür b..

öte yandan mazda sevici çoktur ama alırsan son sahibi sen olursun. servisi faciaü yetkili bayileri facia. macera arayanlara önerilir.

clio ise iyidir güzeldir. 2006 model sıfır almıştım. 6 sene sorun çıkarmadı sonra direksiyonu bile değişti o sene sattım. direksiyonunda kronik arıza olan araç mı olur..
bir de b sınıfı işte çocuk yaptın diyelim puseti gel de o bagaja sığdır. ya da git tatile çık puset ve bavullarla.

güzel bir giriş seviyesi arabasıdır.

ben yine klasik önerimi yapayım.

corolla alacaksın. huzur toyota'da.
  • ozdek  (01.03.20 16:44:43)
ikisini de tercih etmem. ama alınacaksa mazda 3 alırım. aynı fiyata cx3 var 0.

  • mikahakkinen  (01.03.20 19:00:21)
illa ikisi olacaksa amasız fakatsız direkt mazda 3.
diğeri alışveriş sepeti.

  • jamiro  (01.03.20 21:48:43)
mazda 3ün bu kasasına 3 yıl sahip olup satan bir insan olarak mazdayı tavsiye etmiyorum,

motor atmosferik, çekişi güçlü değil. benzini 8den aşağı görmen zor, yakıtı üzer. hepsinden öte benim satmama sebep olan şeye gelecek olursam, servis ücretleri/ parça maliyetleri çok uçuk. basit bir yan ayna otomatiği bozuldu diye 2k para ödedim. dışarıda yapan bilen usta yok. klima kayışı ses çıkardı 7k para istedi servis. dışarıda bilen yapan yok. ekran donmaya başladı, servis 10k değişim bedeli dedi. dışarıda bilen yapan yok. yani param çok kardeşim marjinal olacağım diyorsan alabilirsin. ayrıca arka koltuk mesafesi de baya dar. bunları deneyimleyip kendin de test edebilirsin.
  • bugisme  (01.03.20 22:10:31)