İkinci el telefon almak hakkında ne düşünüyorsunuz?

Malum 0 telefonlar çok pahalandı. İkinci el telefona bakış açınız nedir? Sizce nelere dikkat etmek lazım?

Ben kullanmam nerede kullanıldığı belli olmuyor biraz riskli bir iş gibi geliyor bana ama yanılıyor da olabilirim belki de benim pimpirikliğimdir.

  • angelus  (27.02.20 20:39:59)
Eskiden telefon sadece lazım olunca ele alınırdı, artık telefonlar elden düşmüyor, tuvalette bile kullanılıyor. Benim içime sinmez elalemin bu derece birlikte zaman geçirdiği bir nesne

  • neck_and_neck  (27.02.20 20:59:35)
şahsen almam.

0 telefonlar ortalama 3-4 sene sonra teklemeye başlıyor. çok eski olmaması lazım. her fonksiyonunu kontrol edin.

wifi
gps
jiroskop
bluetooth
ön arka kameralar
flaş
ses kalitesi
kulaklık takın ( şu an kullandığım telefonda sadece sağ kulaklığa ses gidiyor)
  • fezagezgini  (27.02.20 21:02:34)
Ben cok kullandim. Inan degmez

Git samsung m10 yada m20 al. devam et hayatina temiz temiz.
  • baldan kaymak  (27.02.20 21:08:03)
çalıntı olabilir, imei numarası kopyalanmış olabilir. bunlara dikkat etmek lazım.
temiz görünse bile arızası olabilir. tanıdık birinden alınan telefonu kullanırım ama telefoncudan telefon almak istemem.

  • biseysorcaktim  (27.02.20 21:09:08)
Alınır tabi araştırmak lazım öncesinde. Sahibi tanıdık biri ise bir çok yönden daha uygun olur.

  • Erva  (27.02.20 21:13:16)
Almayın. Ucuz alternatifleri öneririm. Xiaomi en başta.

  • lebenlius  (27.02.20 21:37:23)
Almam.

  • sutlu nescafe  (27.02.20 21:42:59)
3 kere 2. el iphone aldım. hepsinden aşırı memnun kaldım. böyle devam

  • anarsika  (27.02.20 22:38:50)
bu arada ikinci el telefon kullandım. ama çok güvendiğim birinindi ve para da vermedim.
daha da abartıp elimdeki telefonu değiştirmek istesem bile satmam.

  • sutlu nescafe  (27.02.20 22:41:55)
Seneler önce 1 kere aldım pişman oldum. Bir daha da almadım almam.

  • battal gemalmaz  (28.02.20 09:57:48)