[]

YDS taktik

merhabalar.
ingilizcesi iyi olana (ielts 7.5) yds den yüksek almak için ne tavsiye edersiniz.


akın dil'in 10 lu çözümlü denemesini aldım. bunları çözsem yeterli olur mu yoksa youtubedaki bilmem ne hocanın yds videolarını kesin izlemelisin tarzı taktikler verecek var mı?

 
hocam dil bilmiyorum öncelikle taktik verecek konumda değilim.
memrise'de yds ile alakalı kelime listesi vardı, göz atın belki işinize yarar.

  • ketcapli dondurma  (27.02.20 17:48:33) 
öncelikle İngilizce eğitmeni değilim ama bahsettiğiniz iki sınavdan da iyi seviyesinde notlar aldım son 1 yıl içinde.
yds kesinlikle taktik sınavı. ielts notunuza göre bence süre tutarak deneme çözmeniz yeter diye düşünüyorum. deneme sonuçlarına göre takviyeye ihtiyaç duyarsanız videolara bakabilirsiniz. ama ben hiçbir zaman video seven biri olmadım, biraz deneme yanılma yoluyla da oluyor kendinize uygun taktiği bulmak.
diğer yazarın dediği gibi kelime listelerine de göz atabilirsiniz. kelimeleri öğrenirken kendi kurduğunuz cümlelerde kullanmaya çalışın. her ne kadar yds eleştiriliyor olsa da bana bu yöntem epey kelime öğretmişti.
kolaylıklar dilerim.
  • hitherto unknown  (27.02.20 19:56:41) 
Ielts 7.5 aldıysan 10 tane deneme çöz gir. Soru tipini ilk birkaç denemede öğrenince yaparsın. Ben de 7-8 deneme çözüp girdim 90 aldım. (Ielts academic 7 almıştım)


  • nhk ni youkosu  (28.02.20 11:19:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.