Yürüyüş esnasında bacakta ağrı

Uzun bir süredir yürüyüş yaptığım zaman resimde renkli olan kas veya kemikten kaynaklı ağrı oluyor ve yürüyemiyorum, durmak zorunda kalıyorum ayağım filan yalpalıyor. Öyle çok yürümeyle de değil 400-500 metre yürüyünce sancı giriyor. Neden olabilir böyle birşey ?

aa aynısı bende de bi ara oluyordu. adım attırmıyordu meret yanma gibi garip bir hissetme yapıyordu. sonra kilo verdim gitti gibi, kilo vermeyle alakası olmayabilir de bilemedim.

  • glamdr1ng  (25.02.20 22:46:53 ~ 22:50:57)
Kasların zayıf ve mecburen o kasa ağırlık veriyorsun. Üst bacağa ağırlık vermeye çalışıp koşu yapmaya devam edersen düzelir.

  • diffarentiationation  (25.02.20 22:50:45)
Zayıf değil aslında kaslar 40kg filan basıyorum çok rahat ama yürüyüş sırasında çok fena. Bırakın koşmayı adım dahi atamıyorum ki o esnada, 85 kiloyum aslında çok fazla da değil ama anlamadım sebebini

  • pislick0  (25.02.20 22:53:15)
Damar sertliği veya tıkanıklığı veya varis olabilir. Bence bir renkli doppler cektirmelisin.

  • deer hunter  (25.02.20 23:08:08)
Hangi birime gitmem gerekiyor genel cerrahi mi ?

  • pislick0  (25.02.20 23:08:47)
eger yakin zamanda bacagini cok cok cok zorladiginiz bir olay olduysa stres kirigi olmus olabilir, insallah degildir. bence ortopediye gidin o olasilik elensin. misal ben hic antrenmansiz aniden folklor oynamya baslamistim, haftada uc kere iki saat ziplayinca olmustu, tamamen gecmesi haftalar almisti.

  • mavicorap  (26.02.20 06:58:46)
Yok hocam normal gündelik bir yerden bir yere yürürken de oluyor aynı şey, yeni bir olay değil bayadır böyle

  • pislick0  (26.02.20 08:30:03)
Genel cerrah evet.

  • deer hunter  (26.02.20 16:40:44)