2 haftada 1 tam yıkanmak yeterli mi?

Hergün duş alıyorum ama sadece suyla. bir de tabi kafayı şampuanlıyorum.
2 haftada 1 de hacı şakir sabunla komple vücudu 2 defa keseliyorum. sizce temiz olmak için yeterli mi?

Adam olana cok bile

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (25.02.20 19:52:29)
Temiz olmak için yeterli. Ben kendimi temiz hissetmiyorum dersen daha sık yapabilirsin ama normal şartlarda gayet geterli.
Eşit: 1 haftada 2 kere diye okudum. 2 haftada bir az. En az haftada bir iyice yıkanın.

  • sckxyss  (25.02.20 19:58:29 ~ 20:14:58)
Günlük duslarda vücudunu sabunlamiyorsan bence yeterli değil. Kese yapmasan bile sabunlanmalisin bence.

  • elorelia  (25.02.20 20:06:19)
hiçbir şekilde yeterli değil. iki hafta boyunca sabunlanmamak çok aşırı bir şey. sabunun ne zararı var ki neden duş almışken sabun kullanmayasınız?

  • cilekli krep  (25.02.20 20:19:53)
yetmez diyenler kadın, yeter diyenler erkek.
bence de yeter.
erkeksen go yani.
  • güneyli çocuk  (25.02.20 20:41:50)
Yalnızca suyla nasıl temizleneceksin? Deri hastalığın, alerjik durumun yoksa niye sabunlanmadığını ben de anlamadım. Suyun altına girmişken insan sabunlanmadan çıkmaya üşenir. Genelde tersini yapıyoruz biz, saç ıslanmasa, yıkanmasa da beden mutlaka hergün sabunla yıkanıĺır.

  • velvetmorning  (25.02.20 21:21:12)
hergün lampır lampır terliyorsan alkol varsa veya laps laps pastırmaları sucukları götürüyorsan wc de bödöf modunda isen her gün sabun gerekebilir. hatta yazın günde 2 kere duş alan tipler bile var.

sürekli evde isen çok terleyen bir tip değil ve pembe zıçıp bırt diye osuruyorsan ayda 1 sabun bassan bile olabilir belki. tamamen yaşantına ve bünyene bağlı bence.
  • morcivert  (25.02.20 22:19:10 ~ 22:19:58)
Suya sabuna dokununuz lutfen. Kanim dondu serefsizim. Iki haftada bir nedir ya?

  • allah yazdiysa bozsun  (25.02.20 22:22:59)
Gayet yeterli israfin lüzumu yok. Sonraki nesillere de su lazım tasarruf etmek gerek bu şekilde.

  • yedek  (25.02.20 22:44:52 ~ 22:45:08)
2 haftada 1 keseli meseli çok temizleneceğine sık sık hafifçe sabunlan, arada kese atar uzun uzun banyo yaparsın yine. Ama hızlı duş da olsa sabun gerekir. Zaten şampuan akarken sabun etkisi gösterir, o yüzden çok da dert etmeye gerek yok ama 2 hafta çok.

  • biseysorcaktim  (25.02.20 22:47:15 ~ 26.02.20 00:39:30)
Ne 2 haftada bir mi?
Ben 2 günde bir anne örgüsü lifle yıkanıyorum.
Aynı gün bile girsem mutlaka liflenirim.
  • coca cola  (26.02.20 00:27:32)
e kafanın kiri akarken vücuduna yapışmıyor mu?

vücut/deri yağ kokusu diye bişey var.
haftada 2 defa, kese falan işte normal yıkanmalıyız en az. kesin kokuyorsundur ama ter kokusu ayak kokusu gibi ekşi değil, yağlılık kokuyorsundur, deri kokuyorsundur ve kendin bu kokuyu alamazsın.
  • jimjim  (26.02.20 00:33:44)
kadınlar erkekler diye de düşünme yorumları alakası yok.
pasaklılar ve temizle diyebiliriz.

  • jimjim  (26.02.20 00:34:46)
insanlardan nefret ediyorum ve aseksuelim diyorsaniz normal.

  • gpaxful  (26.02.20 00:43:02)
Her gün sadece suyla duş almanın bir anlamı yok bu durumda, cilt yağlanır ve üzeri az da olsa bir yağ tabakasıyla kaplıdır.

Başınızdan aşağı akıttığınız su bu yağın üzerinden akar gider, bir çok yarde cildinize değmez bile belki de.

Madem suyun altına girdin, bu zahmeti çekeceksin, 30 saniye ayırıp vucudu sabunlasan bile yeter.

Al eline sabunu, koltuk altı ve apış arası gibi yerlere biraz özen göstererek, vucudun el ulaşan yerlerine de sabunu bir gezdirerek 30 saniyede tamamlarsın bu işi.
  • John Bloor  (26.02.20 08:56:34)
beslenmen katı yağ ve baharatlar içeriyorsa fermente insan gibi kokarsın.

  • hasmetizm  (26.02.20 09:24:40)
@morcivert sesli güldüm, o nasıl canlı anlatım, hahah!

Kafayı şampuanlıyorsanız bir zahmet kople yıkanıverin. Vücut kirinizi havluya siliyorsunuz her gün. Bir de havlunuzu / bornozunuzu sık sık yıkayın.
  • SiyamkedisiZorro  (26.02.20 11:00:34)