borç?

özel ders aldığım direksiyon hocam benden borç istedi. haciz maciz bir şeyler anlattı, kardeşinin borcu yüzünden evini icraya vereceklermiş fln. 2000 tl istedi aslında ama o kadar yok dedim, 500 civarı verebilirim dedim (çünkü ben malım. yok diyemedim.). neyse, başka bir isme ait bir iban numarası gönderdi, ablasının hesabı olduğunu söyledi, farklı yerlerden gelecek olan paralar burada toplanacak, ödemeyi buradan yapacağız dedi. sonra içime sinmedi, aradım, kendi adına olan bir hesabın ibanını istedim, böyle aklıma yatmadı dedim. açıklama kısmına "xxx yyy'ye verilmek üzere" yazarsın, aynı şey dedi. ama ben hocamın soyadını farklı biliyordum, armut.com'dan bulmuştum kendisini, xxx zzz olarak geçiyor orada, ayrıca sahibinden'de de ilanı var xxx zzz olarak. google'a xxx yyy yazıp artınca ilk sıralarda cemaat vs çıktı. ne oluyor fln oldum :/
şimdi mesaj attı, sorun olacaksa gönderme, seni zor durumda bırakmak istemem diyor. ne yapayım?

edit: nasıl yan çizeyim?

Gönderme.

  • birdenbire  (23.02.20 18:51:56)
Ne yapayım mı ? Tabii ki göndermeyin , ha 500 tl mühim değil sokağa atılacak param var der iseniz verin gitsin.

  • synax  (23.02.20 18:52:48)
bir daha muhattap olmayacaksan borç verme. güveniyorsan ve görüşmeye devam ediceksen ver
üçkağıt kokusu alıyorum ama ben olsam vermezdim.

en başta net olsaydın keşke böyle sürekli karar değiştirmen hoş değil tabi
  • egokalp  (23.02.20 18:53:31 ~ 18:54:40)
Durumu ailenizin öğrendiğinden, sizinle kavga ettiklerinden, ailenizi kıramadığınzdan bahsedin. Bir daha da konuyu açmayın. Hatta mümkünse bir daha görüşmeyin. Ne olursa olsun parayı vermeyin.

  • GoodMorningTeacher  (23.02.20 19:03:04)
tabi ki gönderme. o para büyük ihtimal geri gelmez ama yeni bir direksiyon hocası bulabilirsin.

  • theseachange  (23.02.20 19:09:49)
illa vermek için deliriyorsan elden ver ve unut ama verme.

  • not dark yet  (23.02.20 19:12:46)
Sakın verme. Galiba tek kadınsınız başınıza bela olur. Ders bile alma.

  • prizmatik  (23.02.20 19:21:34)
bu soruyu sorman bile hata.
kesinlikle verme o parayı.

  • işimdeyim gücümdeyim  (23.02.20 19:24:12)
Sakinnnn sakin

  • tunaktunaktun  (23.02.20 19:33:14)
vermemeni önerir, bir daha da iletişime dahi girmemen gerektiğini hatırlatırım.

  • oligomer  (23.02.20 19:44:49)
ben direksiyon hocası olsam, çok sıkışsam, öncelikle şunlardan borç isterim: annem, babam, kardeşim, yıllanmış dostlarım, sevgilim, işyerim, işyerimden samimi dostum, babanne-anneanne-hala-dayı-teyze gibi en az on akrabam, kuzenlerim, olmadı banka. normal bir kişi aşağı yukarı böyle bir liste çıkarır. ki bu liste en az 50 kişiliktir. sonda da banka var. bu kişi demek ki bütün bu seçenekleri tüketti, sana kadar gelmiş. internet sitesinden tesadüfen tanışıp ders verdiği kişiye kadar borç istiyor. yani, senden daha çok samimi olduğu herkesten istedi ve yetmedi.

bunlar da demek oluyor ki, o parayı ya sana göndermeyecek, ya da tosuncuk taktiği ile önce verip, sonra çok daha fazlasını alıp onu vermeyecek. sen de kendini enayi gibi hissedeceksin. birkaç defa hesap kitap yapıp istesem mi diye düşündükten sonra rica edecek, sonra artık sormaya bile çekineceksin. çok üzecek bu olay seni.

hayatta hiç kimsesi yoksa ve senden istecek kadar kötü duruma düştüyse bırak da "benim hayatımda 500 daha isteyecek neden kimsem olmadı" diye düşünsün.
o 500 lirayı da git yakınındaki bir öğrenci evine ver, doğalgaz faturalarını ödesinler. geri gelecek mi sıkıntısı yaşamadan, mis gibi sevap.
  • lovemyself  (23.02.20 19:48:27)
Kesinlikle gondermeyin

  • oscar  (23.02.20 20:50:03)
direksiyon hocasıyla nasıl borç para istenecek kadar ortam olabiliyor. özellikle internetten bulduğunuz hizmetlerde resmi takılıp işinizi profesyonelce halledin.

borç vermeyin. 2000 isteyip 500 e razı olduysa ne koparırsam kardır diyordur.
özel dersini al paranı öde geç. çok yapışkan biriyse özel dersi de alma
  • efruz  (23.02.20 21:14:28)
gönderme +1. parayı fener-gs maçına bastım kaybettim dersiniz.

  • golgi aygıtı  (23.02.20 21:20:11)
gönderip kötü olacağına göndermeden kötü ol. 500 kardasın.

  • Tears of Devil  (23.02.20 21:35:08)
Fazla dallı budaklı bir konu olmuş.
Haciz diyorsa farklı yerlere de borcunun olması ihtimali yüksek. Böyleleri: sonraki aylarda bana bir yerden para gelecek, demeyi de ihmal etmezler.
Crack/patch dosyasının kullanım açıklamasında ki gibi olsun tabsiyemiz :
don't give & enjoy
  • Erva  (23.02.20 21:59:16)
:))) göndermeyin üzülürsünüz. 500 lira yi çöpe atmayı kafaya koyduysanız gidin lüks bir yerde yemek yiyin :))

  • monkey  (23.02.20 22:38:42)
"hocam sizi yeterince tanımıyorum, borcu ödemeyeceğinizi düşündüğüm anlamına gelmesin ama tanımadığım birine bu parayı verirsem için rahat etmeyecek; belki sizi de üzeceğim. o yüzden kusuruma bakmayın lütfen."

  • Bruce  (23.02.20 22:42:32)
vermemen için iki mantıklı sebebim var,

1- buraya danışmayı düşünecek kadar şüphe duyduğun bir durum olduğu için verme,

2- öğrencisinden 2000 tl isteyecek kadar ...... (içini sen doldur ( ezik, kurnaz, üçkağıtçı, densiz vs vs) bir adamla muhatap olduğun için verme...

hatta böyle bir adamla ciddi ciddi iletişime devam ediyorsan senden de şüphe ederim. fair enough...
  • bugisme  (23.02.20 23:15:26)
Elimizde resmi kayıt olmadan borçlanmak istemiyorum deyin. Eğer siz de hocanın sizinle dalga geçtiği gibi dalga geçmek istiyorsanız icra işlerinden çok iyi anlayan avukat biliyorum deyin, biraz işletin kendisini hatta :) Bunu hak ediyor gibi geldi.

  • wish i could find a way to disappear  (23.02.20 23:59:17)
sakın gönderme hocam, direksiyon hocası sana kadar geldiyse kimlerden aldı kim bilir

  • gazozailacatmauzmani  (24.02.20 09:22:09)