diş iltihaplanması ve çekilmesi

azı dişimin kökü iltihaplandı ve şişti. doktor röntgen çekti çok fazla iltihaplı çekilmesi lazım dedi. hiç böyle bir durumla karşılaştınız mı? iltihaplanınca çekilmesi biraz abartı değil mi? başka bir doktora daha mı gideyim sizce?

nasıl yani iltihaplıyken mi çekecek? Önce antibiyotik verilir, bitirirsin gelirsin, iltihap gider. Sonra dişi kurtarabiliyor muyuz ona bakılır, kanal dolgu vs. Belki dişin durumu çok kötüdür direk söylemiştir, çekelim diye ama iltihaplı diş antibiyotik tedavisiz çekilmez yani

  • speedy  (19.02.20 15:48:47)
@speedy; evet antibiyorik verdim şimdi zaten. ama garibime giden işte diş kökün iltihaplı diye çekilmesi. kanal da yapılmıştı bu dişime. iltihap var diye çekilir mi yani? kurtarılamaması garibime gitti sadece

  • tellioglu  (19.02.20 16:09:39)
Dişin durumu kötüyse, kurtarılamayacak halde ise çekilir bu doğal, keşke sorsaydınız kurtaramaz mıyız diye? Hoş, doktorun sormadan durumu açıklaması lazım ya.

  • speedy  (19.02.20 16:56:38)
Evet, kanal tedavili disin koku iltihaplanirsa ya cerrahi operasyonla kok temizligi yapiliyor ki kesin cozum degil, ya da muhtemelen cekiliyor. 3 kanal tedavili disime de oldu benim. Cektirmeyince de kemige zarar veriyor o iltihap. Ben cektirdim implant yaptiriyorum simdi. Gecmis olsun.

  • icim urperiyor  (20.02.20 02:31:39)