Sanal finansman bulma cabalari

Ekside gordum biri daha cikmis bu sekilde amerikaya gitmek icin para yardimi isteyen. Bundan onceki kiz da toplamis parasini bu arada.. hadi bu insanlar sanslarini deniyorlar.

Peki kim bunlara para veriyor?

Tip okumaya gidiyorum, okula kabul alabilen sayili ogrencilerdenim, okul her seyi karsilamayi kabul etti ama yasam masraflarimdan dolayi gidemiyorum gibi bi konu olsa hadi finanse edilsin.

Oyle de bi sey degil, kim hangi motivasyonla para veriyor bu kampanyalara..

Ben de araba almak istiyorum mesela. Hafta sonlari rahat rahat gezip dolasmak istiyorum diye kampanya baslatsam sanki temiz 10k toplarim gibi geliyor agshjd

Madem bu kadar yuce gonullu bi milletiz neden hala evsizlerimiz var.. neden asgari ucretli cocuklu insanlara yardim etmiyoruz?

O kız belki gidecektir gerçekten, ihtiyacı da vardır ama usülü yanlış. Normalde bir içerik üretir, sosyal medyada tanınır, podcast yapar, vlog yapar bilmem ne; sen de yardımcı olursun ve para toplar gider. Bu şekilde insanlardan destek alan çok kişi var ve zaten desteği de kendi takipçilerinden istiyor. Gidip de her yerde el açmıyor.

Ha sen araba için para toplamak istersen türlü türlü online dolandırıcılıklar, dilencilikler mevcut. Mesai harcarsan, yurtdışından bile toplarsın.

"Madem bu kadar yuce gonullu bi milletiz neden hala evsizlerimiz var.. neden asgari ucretli cocuklu insanlara yardim etmiyoruz?"

Mesela sen asgari ücretli çocuklu aileye yardım etmek istiyorsan, para göndermene gerek yok, git gönüllü olarak onlar işteyken çocuklarına bak. Ama yapar mısın, elbette yapmazsın. Yüce gönüllü bir millet falan değiliz...
  • malheiros  (16.02.20 14:29:54)
Yuce gonulluluk sarkastik bir soylemdi yahu :)

Kim bu "yuce gonulluler" hangi motivasyonla para veriyorlari soruyorum.
Madem oyle diger durumlara da el atsinlar.

Nedir bu para isteyen ve gayet de maddi durumu iyi gozuken universiteli tayfayi yardima gercekten muhtac olduklari halde gormezden gelinen kitleden ayiran yani??
  • Flipsflops  (16.02.20 16:48:02)
sanal finansman değil o, "online dilencilik"

  • bilinmeyen artist  (16.02.20 17:10:13)
yardım falan hikaye. bundan önceki olayda asude defne miydi neydi bi yazar çok güzel açıklamıştı olayı. asgari ücretliye yardım yapmak havalı değil. beyaz yakalar bir ''his'' satın alıyor kendilerine o kıza yardım yaparak. şimdi uğraşamam ama ararsan bulabilirsin o yazıyı.

  • papuayenigine02561  (16.02.20 18:09:36)