Aile farklılığı

Benim dinle kafayı bozmuş kendi dünyası olan ve asla dışına çıkamayan bir ailem var ne yazık ki karşı taraf ise tam tersi. Açık modern aklı başında
İlişki daha yeni 7,8 aylık ama evliliğe gidiyor. Sizce bu farklılık sorun olur mu? Aileyi değiştirme şansım yok atsam atamam satsam satamam benimle asla aynı düşğcnede değiller bana da çok karışmazlar ama problemli insanlar neticede

burada önemli olan ailelerin birbirlerine karşı nasıl baktıkları değil, ailelerin damada veya geline nasıl baktıkları.

mesela sen onun annesiyle babasıyla karşılıklı anlaşabiliyorsan eşin de senin annen ve babanla karşılıklı anlaşabiliyorsa sorun yok.

bazı muhafazakar aileler vardır dinlerine önem verirler ama aynı zamanda leküm diniküm veliyedin de derler.

söylediklerinden anladığımız kadarıyla zaten senin karşı tarafın ailesiyle görüşlerin eşleşiyor burada önemli olan şey annen baban eşine nasıl davranacak ya da eşin onlara nasıl davranacak onu tartman lazım.
  • aziz dostum jack  (16.02.20 12:55:09 ~ 12:55:21)
Siz ve esiniz nasil tavır koyarsanız o sekilde gider

  • basond  (16.02.20 13:19:04)
Olmaz bence. Benzer bi durumun icinde olan bi arkadasim evlendi. Karisi surekli arkadasimin ailesini asagilayip durdu. En son arkadasim da dayanamadi. Kavga gurultu sonu bosanma.

Nisanda falan da durum barizdi bu arada surpriz degildi yani. Bunlarin olayi egitim seviyesiydi.. gerci dini konu da defakto olarak geliyor malum okumamis kesimde.
Arkadasimin ailesi koyden gelmis yerlesmis istanbula. diger tarafin annesi babasi uni mezunu calisan kesimdi.

Sizin olay direkt din odakli.
Hafif muhafazarlik sorun olmaz bence. Ama dinle kafayi bozmus olmaz :(
  • Flipsflops  (16.02.20 14:06:13)
  • Bruce  (16.02.20 14:26:15)
olmaz.

  • xvyz  (16.02.20 17:52:11)
"atsam atamam satsam satamam"

atsan atarsın satsan satarsın. göbekten bağlı değilsin ya.
  • sarki_indiren  (16.02.20 21:01:57)