kedi maması paketinin ziplock'ı yok kim suçlu?

Hepsiburada'dan Advance kedi maması aldım. paketi bi açtım ziplock'ı yok öyle açıkta kaldı mama, ağzını kıvırıp ataç takıyorum. Kedim aç kalmasın diye kullanmaya başladım mecburen, onca para verdim sonuçta.

hepsiburadaya yazdım tedarikçimizi uyaracağız bundan sonra yaşamamanız için dediler. Ben de bana faydası olmadıktan sonra ne faydası var dedim, para iadesi ya da ürün gönderimi yapmadılar. Ben de ziplock'ı olmayan ürünün fotoğrafını ekleyerek yorum yazdım yayınlamadılar. Tekrar arayıp hem gereğini yapmıyorsunuz hem örtbas ediyorsunuz diye çağrı açtım, iade süresi doldu alamayız dediler.

şimdi ben tedarikçiye mi gitmeliyim (Ankara'daymış benim vaktim bol), Advance Türkiye'ye mi yazmalıyım durumu, yoksa hepsiburadayı taciz etmeye devam mı etmeliyim?
Yoksa ekşide hepsiburada başlığına döşemeli miyim?
Yoksa zaten ziplock yok mu bu üründe, ben tümüyle haksız mıyım?

Ürün capsleri:
ibb.co

Her üründe ziplock olmak zorunda değil, nitekim hepsinde de yok. Yani ziplock'u olan mamalari vardır fakat her mamada olmayabilir. Advence turkiye distributoru petgarden, onları arayip sorarsaniz en hiz oyle ogrenirsiniz.
Edit: simdi farkettim o sarı sey ziplock degil mi iste? Siz yirtmissiniz sanirim onu acarken

  • veritaslibertas  (15.02.20 19:17:02 ~ 19:35:06)
hocam bunu satan adam nereden bilebilir, hb nereden bilebilir ki fabrikadan öyle çıkmış paket. iki üç tane mandalla çözülecek sorun için, bilmiyorum. kırtasiyeden birkaç tane kilitli poşet alıp parçala parçala koy içine hocam cidden ne bu kadar dert ettiğine değer ne bu kadar internet harcadığına.

  • denek hayatım  (15.02.20 19:19:57)
@denek hayatım
hepsiburadanın yokuş yapması hiçbir şey olmamış gibi davranması canımı sıkıyor, en ucuz ürünlerde bu özellik varken advance'de böyle bir sorun yaşamak da ayrı.

Tüketici haklarına çok önem veren bir insanım, ben bunun için bir mesai harcıyorsam bu şirket için bir geribildirim ve bunun bana bir dönüşü olmalı diye düşünüyorum.
  • theconqueror  (15.02.20 19:25:11)
Aslında ziplock kısmı küçük bir bölümde siz paketi yanlış açmışsınız. Daha doğrusu boydan boya açmış olduğunuz için sorun yaşıyorsunuz normalde paketi bir köşesinden (ziplock sarı olan kısım) açmalıydınız. Muhtemelen paketin açılma çizgilerini de onun hizasında kapsayacak şekilde yarım ay gibi yapmışlardır. Sadece o kısmı açıp mamayı oradan döküp tekrar sarı kısımları çıt diye kapatmanız gerekiyordu. Bu tarz bir mama paketine denk gelmediğiniz için sanırım dikkat etmemişsiniz. Ben de aynısını tecrübe etmiştim sinir bozucu oluyor ilk an ama paket hatalı görünmüyor. Kilitli buzdolabı poşetlerinden alıp 3-4 pakete bölerseniz sorun yaşamazsınız.

  • kucukne  (15.02.20 19:30:55)
paketi yanlış açmısınız gibi duruyor daha çok.
geri kalanlar için denek + 1

  • Efoody  (15.02.20 19:33:39)
@kucukne
teşekkürler, evet haklısınız maalesef,
bu şekilde hiç düşünmemiştim, demek ziplocktan bile tasarruf etmişler :) Daha önce aldığım hiçbir kedi mamasında bu sistem yoktu, fermuar vardı, cırt cırt vardı, bu ilk defa başıma geliyor.
  • theconqueror  (15.02.20 19:45:25)
bu sistem en güzeli bence. ucundan açıp döküp kapatiyorsun.

  • goodz  (15.02.20 20:05:13)
Paketi yanlış açmışsın+1

  • kablelvuku  (15.02.20 20:45:29)
Bu arada o mama advance değil proplan

  • slow like honey  (15.02.20 21:38:43)
@slow like honey
güzel detay...

  • theconqueror  (15.02.20 21:56:13)