Cimer e şikayet edilip işten çıkarılma

Eşim diyanet işlerine bağlı ilçe müftülüğünde bir kursta çalışıyordu. 7 45 - 18 mesai, 15 gün sgk, 1150 tl maaş. Ben de cimere yazdım çalışma şartlarını düzeltsinler diye. Hukuksuz bir durum söz konusu çünkü. Devletin resmi kurumlarında bunun yapılması yanlış. Bugün aradı hocası işten çıkarmış haspam. Müftü beyciğin kulağına gitmiş çok sinirlenmiş. Ekmeğine taş koydum sanırım birilerinin. Çok üzüldüm :( dhdhjd şaka bi yana 3.kişiler nasıl haberdar oluyor benim cimer şikayetimden? Bu yasal ve hukuka uygun mu?

cimer şikayeti resmi yazıyla müftüye iletilir. müftü gereğinin yapılması için başka kişilere havale eder.

  • iddaaci  (14.02.20 23:19:29)
şikayetçi kimlik bilgileri çoğu zaman paylaşılıyor ilgili tarafla :)

  • oz suser  (15.02.20 00:08:03)
cimer'in tam bir devlet kurumu işleyişi var. Kimse "şikayeti yapanın başına bir şey gelir mi?" diye düşünmüyor.
bir şikayet yaptığınızda, eposta benzeri formatta cimer'e gidiyor. bu "eposta formatlı" yazının en tepesinde ad soyad TC numaranız var, cimer'dekiler de bunu ilgili kuruma "forward" ediyor. sonrasında olaylar olaylar. bu nedenle size dokunacak konularda şikayette bulunmayın derim.

  • late viper  (15.02.20 01:36:33)
resmi olarak çalışıyorsa ki nasıl oluyor o iş anlamadım 1150 TL maaşla bir dilekçe daha yaz. ben böyle böyle dilekçe yazınca işten çıkardılar vs. diye. yine sonuç alamazsan dilekçelerinle beraber bir avukata git. dava aç.

cimer olayının o kadar saçma bir işleyişi var ki anlatsam bi tarafınızla gülersiniz. siz yazı yazarak durumu bol bol kayıt altına alın. eşimi çıkardılar diyin, maaşı asgari ücretin altında diyin, yazdıkça yazın kısacası. bırakın cevap versinler. olumlu bir dönüş alamadığınızda da dediğim gibi hukuk yollarına başvurun.
  • syozkn  (15.02.20 01:51:55)
Sizinkisi tipik bir "anneni kadı öptü, derdini kime anlatıyorsun" olmuş.

Türkiye'de hukuk bu kadar ne yazık ki.
  • Avoiding The Puddle  (15.02.20 02:13:50)
Boyle skandal olmaz. Konuyu sozcu gazetesine anlat, ekşide baslik actir destek olalim, konuyu basina tasi... Allahim yoket boyle kendi egosuna yenik dusenleri. Tek kelime Skandal bu.

  • tunaktunaktun  (15.02.20 05:22:28)
bence de tekrar yaz, nasıl olsa daha kötü ne yapabilirler? müftünün canı sıkılır en azından

  • gazozailacatmauzmani  (15.02.20 09:50:46)
kesinlikle hukuki süreci başlatın. acilen dava açılması lazım. öncelikle işe iade süreci başlatılmalı. gerekirse avukat olarak danışabilirsiniz. acilen arabulucu başlatılmalı.

fesihten itibaren 1 aylık süre var. aman kaçırmayın
  • konsomatrix  (15.02.20 23:28:00)