sizce adam öldürme potansiyeli olanlar anlaşılır mı?

öfke patlaması ağır tahrik gibi durumlar haricinde keyif için adam öldürenlerin ortak bir noktası var mıdır acaba? bu konuda yapılmış araştırma yazıları vs. varsa okuyabilirim?

Öfke patlaması diye makul bir adam öldürme sebebi yok. Ayrıca yeteri kadar çaresiz herkesin adam öldürme potansiyeli vardır. Kimi ne yolla anlamak istiyorsun ben anlamadım.

  • osssy  (14.02.20 19:37:13)
Seri katillerle ilgili var benzer calismalar. Hormon durumlari beyin yapilari bazi gen kombinasyonlari vb arastirilmisti. Bak istersen bunlara.

  • hindistan cevizi  (14.02.20 19:47:46)
@osssy, öfke patlamasının makul bir öldürme sebebi olduğu anlamını nasıl çıkardın Allah aşkına?
makul bir öldürme sebebinden ziyade o öldürmenin ilgi alanıma girmediği anlamı üzerinde düşünürsen gece gece lüzumsuz gerginlik yaşamazsın.

  • for day to break  (14.02.20 20:41:11)
Psikopatları tarif etmek için lafı döndürüp dolaştırıp o ayrımı yapmandan çıkardım. Peki sence niye onca gerçek sebep arasından "öfke patlaması" gibi yüzeysel bir bahaneyi ilgi alanını anlatmak için kullanmak aklına geldi?

  • osssy  (14.02.20 21:23:13)
@osssy, lafı döndürüp dolaştırıp mı? zaten soru hariç toru topu iki cümle kurmuşum, hadi bunun birini döndürdüm ötekini de dolaştırdım diyelim...

onca gerçek sebepleri sıralamaya iyiki kalkmamışım Allah korumuş beni senden. fgğıodd
  • for day to break  (14.02.20 21:45:12)