Hangi bulaşık makinesini almalı?

Sıfır olarak orta karar bir bulaşık makinesi almayı düşünüyorum. Marka model olarak öneriniz var mı? Alırken nelere dikkat edilmeli? Sizce hangi fonksiyonlar kullanışlı olur (zaman erteleme, yüksekliği ayarlanabilir üst raf, ekstra kurutma veya hız vesaire gibi)?

Markadan bağımsız olarak şu üçünden biri gibi şeyler arıyorum, aralarında kararsız kaldım. Aşağı doğru fiyatlar ve özellikleri artıyor, örnekler;

www.beko.com.tr

En az program sayısı olanı, çünkü hep aynı programda kullanacaksınız zaten :)

  • John Bloor  (13.02.20 11:45:22)
kaç kişilik evde kullanılacak?
tek başına yaşayan biri için büyük kapasite çok saçma oluyor, makine dolmadan çalıştırırsınız gereksiz olur.
ayrıca çok programlı olması her koşulda çok önem arz etmiyor, standart 2-3 program yeterli.
direkt marka/model öneremeyeceğim ama makinenin fırça tipi iyi olmalı. bir süre sonra o fırçalar yumuşayıp/aşınınca bulaşıkların lekelerini yeterince sökemiyor.
bir de filtresi iyi olmalı makinenin.

son olarak alanın uzmanı değilim ama neden beko? :/ beko ne ya.
  • jimjim  (13.02.20 12:17:05)
Program sayısından çok fonksiyonları kullanışlı olabilir diye düşünüyoruz. İki kişi kullanacağız. Filtre ve fırçayla ilgili bilgim yok hiç. 2-3 programlı bir makine de olabilir yani aslında, kapasiteleri pek farklı değil zaten. Beko ve arçelikteki makineler tıpatıp aynı, önereceğiniz başka marka varsa tercih edebilirim. Ben de miele almak isterim tabi ama malum bütçe bir de.

  • pilchard  (13.02.20 13:17:23)
Bulaşık makinesinde fırça var mı ya? :/ iç tasarıma bak bence. Benimkinde çatal kaşık konulan şey sabit mesela. Arkadaşınkinde hareket ediyor istediğin gibi ayarlayabiliyon.

  • glamdr1ng  (13.02.20 14:37:29)
www.arcelik.com.tr

bi tık daha iyi olsun dersen

www.arcelik.com.tr
  • xdenizx  (13.02.20 14:43:38 ~ 14:44:17)
Fiyatlar dahil arçelikle aynı tüm özellikleri, sadece ön panel az biraz fark ediyor. Makine aynı, 3 programlı veya 4 programlı beko ile aynı program sayısındaki arçelik makinesi kullanım kılavuzuna kadar aynı. Teşekkür ederim cevaplar için, anladığım kadarıyla programlar ve fonksiyonlar genel olarak pek önemli değil gibi.

  • pilchard  (13.02.20 15:13:27)
Ben Profilo BM6480MG modelini kullanıyorum. Bekarken almıştım. Altı programın sadece 2 tanesini kullanıyorum.(Ekonomik ve güçlü. Hassas modu, hızlı modu filan çok çok nadir kullanıyorum.) Program olarak az olsun. Parası da ona göre oluyor. Ayrıca fonksiyonlarının olması iyi bir şey. Mesela bendekinde, yarım yükte yıkama(Sadece üst sepeti yıkıyor), fazla hijyen, güçlü yıkama var. Bir de plastik leğeni bile yıkayacaksanız çatal kaşık bölmesi için üçüncü rafa sahip olanlar var. Onlar kullanışlı oluyor. En azından sepet gibi yer kaplamıyor. Bir de raflar ayarlanabilir olsun. Fırın tepsisinden çiğ köfte tepsisine kadar bulaşıkları yıkamanız mümkün.

  • ceyhan prensi adana  (14.02.20 07:30:56 ~ 07:31:24)