Ben mi çok duyarsızım insanlar mı çok duyarlı?

Arkadaşlarım her özel/önemli günde bir şey paylaşma gereği duyuyorlar. Mesela Şehit Fethi Sekin'in ölüm yıldönümü, Özgecan Aslan'ın ölüm yıldönümü, ne bileyim, padişah Abdulhamid'in ölüm yıldönümü. Mesela biri yazmış Özgecan seni ne zaman hatırlasam gözlerim doluyor diye. Bu duyguyu tam olarak anlayamıyorum. Gerçekten gözlerinin dolduğuna inanmıyorum.

Bence de bu tip olaylar üzücü. İnsanların ölmesini, yaralanmasını, mutsuz olmasını bile istemem benim tercihim olsa ama ne bileyim, açıp özellikle paylaşım yapasım hiç gelmedi böyle olaylarla ilgili.

Ben çok mu duyarsızım yoksa insanlar yalandan duyarlı gibi mi görünmeye çalışıyor?

Bunun duyarla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Hatta bunun duyarlılık olduğunu düşünmüyorum.

Sosyal medyada iki cümlelik bir şey yazmak kolay. Başkalarının samimiyetini sorgulamak hoşuma gitmiyor ama çoğu kez samimiyetsiz geliyor bu mavallar.
  • biseysorcaktim  (12.02.20 17:56:10)
sende sorun yok. insanların çoğu poz peşinde.

  • dafuq  (12.02.20 17:57:02)
hikaye hepsi, kimsenin gözlerinin falan dolduğu yok. şov peşinde insanlar. akışa düşmese akıllarına bile gelmez özgecan veya diğerleri.

  • hadsafhada  (12.02.20 18:02:32)
İnsanlar kendini çok önemli sanıyor ondan. Bayram tebriğiydi, ölüm yıldönümüydü bu tarz şeyler paylaşan insanların hep bomboş olduğunu düşünmüşümdür.

  • ruhen hastayim ben  (12.02.20 20:27:26)
post paylasmayi duyarli olmanin bir gostergesi olarak gormuyorum. bu tur post paylasmak insanlarda bilincsiz aliskanlik olmus. otomotige baglamislar.

duyarli ne demek?
  • Leonardo~Da~Vinci  (12.02.20 20:37:58)
Post paylaşmak ya da paylaşmamak salt ikisinden birini açıklamaz. Başka neler yapıyor, bunları bilirsem yargım olur. Dışarıdan güzel görünüyor diye bir şeyleri anmak, bir şeyleri anmanın değerini düşürmez.

  • baal  (12.02.20 21:47:38)
İnsan neyi haiz değilse onu gösteriyor işte. Hayvanseverler hayvanları zerre sevmez, tersi gibi gösterirler; hayırseverler insanları/yardım etmeyi zerre umursamaz, o role bürünürler... Hiçbir şey umurunda olmayan insanlar da her şeyle ilgiliymiş gibi yaparlar. Söz ve icraat hiçbir zaman bir arada olmaz.

  • podrostok  (12.02.20 22:21:37)