gerçekten evci olan kadın var mı?

samimi soruyorum bu soruyu. ben evde takılmayı severim diyen ne kadar kadınla tanıştıysam en fazla 1 hafta sonra hadi şuraya gidelim, buraya gidelim demeye başlıyor. gerçekten evde vakit geçirmeyi seven ve çok ender dışarı çıkan bir kadın tanıdınız mı?

Ben varim. Isim gucum vs olmasa aylarca disari cikmasam aklima gelmez. Evde kitap okurum, film izlerim, tvye bakarim, temizlik yaparim yuvarlanip giderim ya. Disari cikicaksam da illa sessiz sakin yerleri severim.

  • hindistan cevizi  (12.02.20 16:29:30)
ben de bayılıyorum evde vakit geçirmeye ama param yokken. yoksa dışarı çıkıp para saçmayı da çok seviyorum :D dengeli olması daha iyi bence böyle şeylerin.

  • theseachange  (12.02.20 16:32:28)
1 kişiyken evde durmak çok problem değil ama 2 kişiysek mutlaka çıkmak lazım diye düşünüyorum.
Ablamın kayınvalidesi gerçekten evci bi kadın. Çıkmaktan nefret ediyor. Günler öncesinden planlamamışsa çıkmıyor.

  • megalomaniac  (12.02.20 17:02:26)
erkek tarafi evde bos bos dizi izliyorsa veya bilgisayar/playstation oyunu falan oynuyorsa evde pineklemek asiri sikar. Ben dogal buluyorum.

  • hot potato  (12.02.20 17:06:25)
tanıdım da evci olup olmamak kınanacak bi mevzu değil ki neden yalan söylensin onu anlamadım.

  • lcha  (12.02.20 17:10:47)
Param yokken bile evde takılmam. Ev beni darlıyor. Ancak uykum varsa gelir yatar kalkar giderim, o derece. Evcimen tip arkadaşlarım oldu ve dibine kadar evcimenlerdi yani yemek yap, film izle, arkadaşları topla dedikodu yap vs tayfası. Şimdi ne durumdalar bilmiyorum hiç :)

  • superfluid  (12.02.20 17:12:29 ~ 17:15:05)
@hot potato, zaten sorun da burda. ben istiyorum ki iki tarafın da kişisel alanı olsun, evciyiz diye sürekli göt göte olmak zorunda değiliz, herkes kendi kişisel alanında neyden keyif alıyorsa onu yapsın. bazen de beraber bir şeyler yapılır vs.. ama bir taraf tek başına kendi alanında vakit geçiremiyorsa, hemen sıkılıyorsa, bir yerlere gidelim bir şeyler yapalım diyorsa, işte kastettiğim bu. ki bu da suç veya yanlış değil. ama baştan konuşuyoruz, aa canım ben tam tarif ettiğin gibiyim diyorlar, sonra öyle olmuyor işte. bahsettiğim şey bu.

  • makinelere tapan adam  (12.02.20 17:15:00)
su isim gucum olmasa evden cikmam diyenlerin isi gucu olmasin da bakalim iki haftadan sonra ne yapiyorlar, hala evde mutluluklar mi. kesin mutlulardir tabii, kesin.

  • anais  (12.02.20 19:32:19)
@anais, dışarda da mutsuzum evde de, ama evdeki mutsuzluğu dışarıdakine tercih ederim, daha rafine ve leziz oluyor :)

  • makinelere tapan adam  (12.02.20 19:38:28)
kımse full evcı olmaz. en azından ayda 1-2 kere dısarı cıkar.

  • sarhos pedro  (12.02.20 19:53:25)
Sizin tanımdaki 'en fazla 1 hafta sonra hadi şuraya gidelim demeye başlayan insan' normal bir insan evladı. Bir hafta sürekli evde mi durulur? Evci, süs bitkisi değil.

Evci olmak, sosyal korkulara sahip olmak, toplu yerlerden kaçmak demek ya da ev dışı hayatta sıfır hobi ve ilgi alanı sahibi olmak demek de değil.

Evimi seviyorum, rahatınlığından ve bana verdiği güvenli alandan, orada vakit geçirmekten çok memnunum. Evciyim bir süredir. Bu beklediğim filme gitmeyeceğim ya da dışarıda arkadaşlarımla yeme-içme organizasyonu yapmayacağım anlamına gelmiyor.
  • buf-e kür  (12.02.20 20:13:57 ~ 20:14:42)
evde vakit geçirmeyi severim ama "en fazla 1 hafta sonra hadi şuraya gidelim " diyorsun 1 haftadır tanıdığım birini evime almam evine gitmem. dışarda vakit geçirmeyi tercih ederim. hal böyleki dışarda da tavır ve davranışlarına bakacaktır ki birbirinize uygun musunuz değil misiniz? kimse fulltime evde kalmaz. ev hanımları bile eşiyle çocuklarıyla birlikte dışarda vakit geçirmek için haftasonunu iple çekiyor. kaldı ki çalışan birisi deşarj olmak için pekala bir yerlere gitmek isteyebilir. bence sen olaya yanlış taraftan baktığın için böyle görüyorsun bu durumu.

  • dedim ben sana  (13.02.20 08:33:42)
Ben, kocam kolumdan sürükleyerek dışarı çıkartıyor.

Genelde çıkmak istemediğim için mutsuz oluyorum her gelen teklifle.
  • tessera  (13.02.20 09:11:33)
en sevdiğim aktivite evde oturmak insanlardan izole olmak. insanlarla olmak bana daraltı veriyor.

  • simsey  (20.02.20 22:35:56)