En büyük başarınız?

Hayattaki en büyük başarınız nedir? Başarmış olmaktan en çok gurur duyduğunuz şey?

kimseyi kendimden nefret ettirmemiş olmak sanırım. şu hayatta beni anıp "şerefsizin tekidir" diyecek kimse yok diye tahmin ediyorum.

  • Bruce  (11.02.20 22:30:52)
@Bruce tam diyeceğimi yazmış. Buna ek olarak kimsede kötü bir anı bırakmamaya gayret ediyorum. Bitireceğim ilişkilerde(özel hayat, sosyal hayat vs) bile saygılı ve olabildiğince "doğru" bir şekilde bitirmeye çalışıyorum.

  • Amaranta ursula  (11.02.20 22:36:30)
tinder'da 3500 tane eslesmesi (gostermisti hakikaten yuh demistim) olan bir kizla yatmam. kiz resmen piyango cekmis ve ben cikmisim :D

  • baldur2  (11.02.20 22:44:11)
Arkadaşlarımın beni başkalarına tanıtırken "Her şeyi bilen bi arkadaşım var diyodum ya, işte bu" diyerek tanıtması. Okuduğum fakülteyle (Tıp) ilgili ortalama denecek bir bilgiye sahipken, coğrafya, tarih, siyaset, kültür vs pek çok konuda binlerce ıvır zıvır bilgiye sahip olmam ve bunun başkaları tarafından(ki önceleri bunu niye biliyosun diye laf sokuyolardı, hala arada sokuyolar ama artık hoşlarına da gidiyor) takdir görmesi sanırım hayatımdaki en büyük başarım.

  • nundu  (11.02.20 22:46:24)
18 yasinda evden ayrildim, 18 senedir bir sekilde yurtdisinda sancagi dusurmeden devam ediyoruz. bu sene itibariyle yurtdisinda gecirdigim zaman tr'de yasadigim zamani gecti. sanirim artik gercek bir gocmenim.

  • cooperr  (11.02.20 22:50:48)
dilimi burnuma değdirebiliyorum

  • üşüdüm üstümü örtsene hande  (11.02.20 23:32:02)
dilimi yuvarlayabiliyorum.

  • ozdek  (11.02.20 23:38:27)
1. Türkiye'ye 10.000 km mesafedeki uzak zor bir coğrafyada 4.5 yıl çalışmak ve yaşamak.
2. Yurtdışında zor durumda kalmış Türk vatandaşlarına yardım etmek
3. Tüketici haklarına ilişkin çetrefilli bir meselede avukat desteği olmadan uluslararası dev bir elektronik perakende zincirini mahkemede dize getirmek
4. 28 yaşında kendi imkanlarıyla ev+araba sahibi olmak
5. 3 yabancı dili çok iyi düzeyde konuşabilmek
6. Kısa dönem de olsa muvazzaf olarak askerlik yapmak
  • redskull  (11.02.20 23:47:43 ~ 23:51:02)
İki çocuğu sağsalim büyütmeye devam edebilmek.

  • margi kleinjan  (12.02.20 00:06:54)
6 madde yazan arkadaşın yazdıklarından çok etkilendim. o yüzden bir madde daha eklemek istiyorum.

kulaklarımı (istediğimde) oynatabiliyorum.
  • ozdek  (12.02.20 00:39:47)
türkiye'de yaşıyorum. ulan bundan büyük bir başarı olabilir mi? gerisi faso fiso.

  • scudman1  (12.02.20 01:05:13)
aslanlar gibi iki kedi büyüttüm, biri 12 diğeri 8 yaşına geldi. maşallah nazar değmesin.

+5 yıldır sevgilim var. evet aynı kişi, evet hiç ayrılmadık. çevreme bakıyorum da, galiba bu aralar insanlığın en büyük başarılarından biri bu. gerçi daha çok sevgilimin başarısı sanırım. bana kalsa en basit "selam/naber" seviyesi arkadaşlık ilişkisini bile yürütemeyebiliyorum.

şu an çalıştığım işi üniversiteden mezun olmadan önce buldum, hem de okuduğum bölümle alakalı bir iş. ama tabi bu dediğim 6 yıl önceydi, o zamanlar eski türkiye idik. o yüzden başarı olarak saylanmaz herhalde.

zayıfladım, 12 kilo birden. hem de 4-5 ay içinde. kolay gibi duruyor deemi? valla oldukça kolaydı evet. şuraya zayıflamak isteyenler için mini tavsiye bırakayım, biraz angelus okuyun, ya da ketoyla ilgili bir şeyler.

nasıl yapıyorum bilmiyorum ama sanırım kendime çok iyi bakıyorum. en son belki 10 sene falan önce grip tarzı mikroplu virüslü bir hastalık geçirmişimdir, hatırlamıyorum. bazen burnum akar-ertesi güne geçer.

---

@bruce ve amaranta'ya özendim. onların dediğini diyebilmeyi isterdim. maalesef o kadar melek olamadım her an. sinirliyken ben ben değilim. bilerek ve isteyerek kırıyorum bazen insanları söylediklerimle. bu da başarısızlığım olsun o zaman.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (12.02.20 04:11:24 ~ 04:12:02)
kaçkarlar ultra maraton'u spesifik antrenmansız tamamlamak

  • superb  (12.02.20 10:33:32)
açılın süper kahraman hikayesi geliyor; vatman olmuşluğum var.

okurken yurda dönmek için ankara beşevler metrosunda bekliyorum. bi yavru kedi sesi. karşıdaki platformda raylara oturmuş. merdivenlerden çıkıp karşı platforma indim. baktım ufukta tren farı gözükmüyor atladım aşağı. yaramaz kaçmaya çalışıyor ama yavaş koşuyor. yakaladım. lan platforma çıkamıyorum. tek elimde kedi, bıraksam tekrar düşebilir falan. bi Allah'ın kulu da gel kardeş ver elini demiyor. neyse çıktım bi şekilde. üst katta görevli odasına bi girdim güvenlik kamerasından beni izliyolarmış. hehe oraya mı inmiş yine kerata diyolar. bi poşet verdiler, kardeş uzağa götür sana zahmet dediler. yurda geçem süt verem diye platforma inmiştim ki bi kadın ağlayarak yaklaştı, dişi mi diye sordu, çok sağ ol ben alayım onu dedi aldı gitti. bu. sonuçta can.
  • onemoremile  (12.02.20 11:11:03)
10 senedir ölmeden motosiklet kullanmak

  • mirty  (12.02.20 11:13:19)