[]

Yurtdisinda yasayan var mi?

Turkiyede gecirdigim vakti bosa gecirdim diyor musunuz?,
Ben bizim insanimizin cok mutsuz ve eglenmeyi bilmedigini dusunuyorum.
onlarca video izledim ve insanlar gercekten mutlu gelismis ulkelerde.


 
bosa gecirdim demiyorum. hayatin tek amaci iyi vakit gecirmek de degildir.
ama tespitinde haklisin, cunku mutsuzuz. ozellikle son 20 yil kabus gibi oldu. bu durum insanimizin dogasi degil, sosyal ve ekonomik kosullarin sonucu.

  • ebabil curnatasi  (11.02.20 05:21:41) 
"onlarca video izledim ve insanlar gercekten mutlu gelismis ulkelerde" bu mantikla neyi cok izlersen o konuda eksper oluyorsun. malesef gercekler pek de oyle degil. yurtdisinda kurtulurum diye kapagi hayalindeki ulkeye atip ciddi surunen yiginla insan var. hizmet sektorunde karin tokluguna calisip duruyorlar. bunu idrak edebilmek icin yurtdisinda bir sure (bence en az 3-5 sene) yasamak lazim.

bulundugun yer kaba tabiriyle copluk olabilir. ama icinde dogdugun copluk her zaman disaridaki bilmedigin coplukten iyidir. eli yuzu duzgun ulkelerdeki mutlu insan ortalamasi orta dogudan daha yuksektir eywallah, ama senin benim o "mutlu" insanlarin arasina girmemiz pek kolay degil.
  • cooperr  (11.02.20 07:49:59) 
"onlarca video izledim ve insanlar gerçekten mutlu gelişmiş ülkelerde"
Değil, bilimsel olarak değil. WHO'nun istatistiklerine göre gelişmiş kuzey ülkelerinde intihar oranları çok yüksek. Herhangi bir kuzey avrupa ülkesi insanları bizim çerez niyetine yaşadığımız zorluklarda isyan halinde üzülüyorlar, ki onların memleketlerinde de oluyor böyle vakalar.
TR'de boşa vakit geçirmedim. Her ülkenin iyi ve kötü yanları var biliyorum.
  • SiyamkedisiZorro  (11.02.20 09:53:24) 
Yok demiyorum. 23 yıl mutlu mesut yaşadım. Daha iyisini deneyimleme şansım oldu, beğendim, gittim.

Bizde yüz asıklığı ve selamsızlık biraz yerleşmiş, tahammülümüz de yok son senelerde çeşitli nedenlerle birbirimize. Yoksa o kadar boktan bir yer değil.

Gelişmiş ülkelerde de herkesin sorunları var. Sadece sorunlarımız farklı.
  • buf-e kür  (11.02.20 11:47:32) 
Dolu ve bos, mutlu ve mutsuz, iyi ve kotu insanlar her yerde var. 37 yil Turkiye de yasadim ve genellikle mutluydum. 3 yildir yurtdisinda yasiyorum. Ayni derecede mutluyum.

Eglenirken gorduklerinizi bir de calisirken gorun derim.
  • erectrode  (11.02.20 12:58:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.