Açlıkla başa çikamiyorum?

Tek basima yasiyorum. Surekli gun icinde bi acikma hali yasiyorum. Disardan yemeyi sevmiyorum. Evde yemek yapmaya vakit ayirmak istemiyorum. Yemek yeme meraklisi degilim sadece midemdeki aclik hissi gitsin ve rahat edeyim istiyorum. Pratik bir sekilde ne yapabilirim, Hapi olsa hap icecegim o derece rahatsizim. Butun gunum bu yemek isinden dolayi mahvoluyor. Bana bir seyler onerin?

yemek yapip ye, aktif dinlenme gibi dusun. dinlendigin vakitlerde pratik yemekler yap.

  • 1917  (09.02.20 14:50:13)
Açlık böyle başa çıkılması gereken bir sorun değil ki. Yemek yemek lazım o yüzden de acıkıyoruz. Yemek yeme meraklısı değilim demişsiniz de, meraklısı olmasanız da yenecek o yemek :D eğer depresyon gibi bir sebepten ötürü yeme isteği o farklı, doktora başvurun. Yoksa iyi kötü bir şeyler yemeniz lazım. Yemek yapmayı sevmiyorsanız dahi yoğurtla müsli karıştırıp yiyebilirsiniz. Ekmek üstüne bir iki dilim kaşar, salam vs koyup yiyebilirsiniz. Meyveler de açlıpı geçirir de protein lazım. Yani gerekli gıdaları ihmal etmeyin.

  • senolll  (09.02.20 14:56:02)
ne tur yiyecekler yiyorsun? genel olarak karbonhidrat agirlikli yiyecekler hem cabuk sindirildigi hem de kan sekerini artirdigi icin duzenli aclik hissine sebep olur. protein agirlikli beslenirsen hem aclik hissi azalir, hem de yiyeceklerin sindirimi daha uzun surer. ozellikle yumurta, mercimek, kirmizi et seni daha uzun sure tok tutar.

  • crucio  (09.02.20 14:56:44)
Glisemik index diye aratın. Glisemik indexi yüksek yiyeceklere yükleniyorsunuzdur, düşük olan alternatifleri ile değiştirin diyetinizi.

  • freedonia  (09.02.20 14:59:49)
-Patates haşlıyorum, ufak ufak doğruyorum. Aşırı üşengeç günümdeyse baharat, yoğurt, mayonezle karıştırıp yiyorum. Yoksa soğan ve salça ile kavurup tüketiyorum.
-Yumurtalı ekmek yapıp beyaz peynir ile tüketiyorum. Epey tok tutuyor.
-Hazır köfte baharatı ile yarım kilo kıyma alıp bol bol köfte yapıyorum. Sonra onları buzluğa atıyorum. Acıkınca 4-5 tanesini buzluktan çıkarıp tavada pişirip ekmek arası yiyorum.
  • kendi helvasını kavuran zombi  (09.02.20 15:00:27)
Tek başına yaşamak çok büyük bir problem. Sıkıldıkça ve kendi üzerinizde kontrolünüz olmadığı müddetçe mutfaktan bir şeyler yiyesiniz gelebiliyor. E yedikçe yiyorsunuz da, haliyle... Çözüm hap değil, sağlam bir irade ile mutfaktan uzak durmak, mümkünse eve en başta alışveriş yaparken dikkatli yapmak hatta bir süre eve doğru düzgün yiyecek bir şey almamak... Bolca etle beslenmek ki tok tutsun...

  • silverleaf  (10.02.20 08:58:43)