ayakkabı markaları sahte ürün mü satıyor?

Arkadaşlar merhaba.Malum artan dolar/euro kurundan dolayı ayakkabı fiyatları uçup gitmiş vaziyette.Bundan dolayı son yıllarda bir şey dikkatimi çekti.Nike,adidas vs. markalarda artık en düşük fiyattaki ürünler sanki replika gibi kalitesiz,model ismi vs. ne idüğü belirsiz durumda.Hatta çoğu modeli nike sitelerinde arattığım zaman bile bulamıyorum.Sadece fiyatları yüksek olan ürünler kalite olarak iyi ve orjinal duruyor. Türkiye gibi ülkelere özel ikinci kalite ürün mü üretiyorlar acaba? çünkü gerçekten çok çakma duruyor dikişleri,kalitesi vs. eskiden böyle değildi.

üretim yerleri farklı oluyor.
bu tekstil değil gıda sektöründe bile böyle; aynı markanın şok'ta satılanıyla migrosta ya da macrocenter'da satılanı da farklı.

mango'nun tr pazarına sürdüğü kazaklarla ingiltere'ye sürdüğü kazakların malzeme kalitesinden tut işçi kalitesine kadar farklılık var birebir aynı üründe dahi.
  • jimjim  (08.02.20 20:57:57)
Ayakkabı imalatçısı bir arkadaşım söylemişti sahte nike, adidaslar ile gerçekleri arasında kalite farkı yok diye. Bahsi geçen nike, adidaslar patentli olarak Türkiye'de üretiliyor sahte değil ama eski kalite yok.

  • tukon  (09.02.20 18:09:47)
nike tekstil grubu dışında hiç bir ürünü türkiye'de üretmiyor. tr'de üretilenlerde basit tişörtler ve eşofman altları, kalan grup çin/vietnam/kore menşeili ürünler.

aradığınız nike grubu ürünleri INN Street tarzı mağazalarda satılanlar ise onları online mağazada bulamazsınız. nike.com.tr ürünleri türkiye, rusya ve doğu bloğunun bir kısmına ürün sevkediyor bu yüzden tüm ürün gamı eklenmiyor. hatta nike.com, nike.cn üzerinde çok daha farklı ürünler görebilirsiniz, bir çok ülkeye gelmiyor.
  • bilinmeyen artist  (09.02.20 18:40:24)
İster Türkiye olsun ister Vietnam, Pakistan patentli üretilen nike. adidas vb. lerin replikalardan hemen hemen farkı yok. Kullanılan hammadde aynı.

  • tukon  (10.02.20 20:32:54)