Buluşmada mekan seçimi ne kadar önemli? (Özellikle Kadınlar için)

Merhaba.

Bir erkek olarak başlıkta belirttiğim soruyu ne zamandır merak ediyorum. Bir erkek, bir bayanı (yada kadın) sosyal etkinlik için davet etti. Öncesinde ya da sonrasında bir yerde oturup, yemek yediniz veya kahve içip sohbet ettiniz. Bu mekanın erkeği değerlendirme açısından ne kadar önemli? Yani erkek tarafı gidip, Mado ve Tavuk Dünyası gibi bir yeri tercih ettiğinde vizyonsuza bak lan der misiniz? Bunu sadece dating - flört olarak düşünmeyin. Normal arkadaş arkadaş takıldığınız için de geçerli.

Denir abi mekan seçimi önemli. Yani belirli bir düzeyi veya anlamı olmalı, örneğin aranızda muhabbeti döndüyse tostçuya da götürebilirsin. Ama yoksa "onun hakettiğini düşündüğün" bir yere götürmen artı puandır bence.

  • kasemontluadam  (08.02.20 00:33:13)
Evet önemli. Herkesle her yere gidilmez. Özellikle ilk buluşma gibi özel durumlarda daha bi özenmek her zaman daha güzeldir.
İstanbul için konuşursam mado yerine küçük bir kahve dükkanı daha uygundur.

  • pudra  (08.02.20 00:45:44)
Aradaki samimiyet ve görüşme sıklığı ile ters orantılı bence.

  • kucukne  (08.02.20 00:48:50)
Amaca göre ve kişiye göre değişir. Amaç evlilik falansa tabi özen mekana. Ama One night takılmaksa böyle şeylere gerek yok.

Kişiyi önceden tanıyorsan hoşlandığından eminsen yine önemli. İlk defa göreceksen değil.
  • insomniac  (08.02.20 01:01:33)
Kadina gore degisir. Ben “bu ne la” derim ama mesela etkinlige yakin sadece bunlar varsa baska olur.
Normalde bulusacaksam boyle yerde bulusmam cunku benim de normalde gittigim yerler degil. O yuzden.

  • kuehles blondes  (08.02.20 02:00:04)
Tabi ki etkiler, çünkü “böyle yerlerde mi takılıyor bu adam” diye düşünür karşı taraf. Kadın için de erkek için de geçerlidir bu.
Daha önce hiç gitmediği bi yere götürmesi de hoş değil bence.
Çok abartılı olmayan ama varoş da olmayan, götüren kişinin de menüye az çok hakim olduğu bi yer olması iyidir.
Mado’da sakınca görmüyorum ben bu arada.
  • megalomaniac  (08.02.20 02:06:12)
Mado bana çok "başka hiçbir alternatif yok, şurda iki dakikada bir çay içelim" yeri gibi geliyor. Vakit geçirmek için gitmem mesela kesinlikle. Şöyle üçüncü dalga kahveciler, koltuklu moltuklu yerler daha samimi, rahat geliyor.
Tavuk Dünyası falan gibi yerler de gayet normal ama yemek yeme amacına hizmet ediyor bence sadece. Amaç o kişiyle "seninle aynı anda aynı mekanda karnımızı doyuralım" demek değil neticede birini yemeğe davet ediyorsanız. "Birbirimizi görüp sohbet edelim, bunun bahanesi de yemek olsun" daha çok. Haliyle, ambiyans, özen, seçenekler vs önemli bence. Manyakça romantik olsun demiyorum da "yemeğini ye ve s....r git" mesajı vermeyen yerler seçmek, karşınızdaki kişiye de yaklaşımınızı gösterir bence.
Ha asıl amaç bir başka etkinliktir (sinema, konser, tiyatro, parti vs) o zaman ayaküstü Bambi'de tost da yenir de kastettiğim bu değil.

Normal arkadaşlarda fark etmez ki, saçma sapan bir yer olduğunu düşünürsem bunu söylerim açık açık zaten.

Edit: ne çok bence demişim yahu.
  • sopiro  (08.02.20 09:07:32 ~ 09:08:10)
sordugun soru onemli vizyon meselesi.mekan cok sey anlatir duygusal olsa da olmasa da. bulundugunuz yerde kisitli mekan varsa gozardi edilebilinir.kiyafet gibi onemi benim icin

  • ala09  (09.02.20 01:56:05)
eğer yeterince etkileyici bir adamsan her yere gelir, en dandik mekan bile "underground ortamlara takılıyor ya çok havalı :)" olur.

eğer etkileyici bir adam değilsen istersen en iyi boğaz manzaralı elit mekana götür, "varoş gösteriş budalası" olur.
  • sarki_indiren  (09.02.20 02:51:19)