seramik koruma gerekli midir?

bayiden sıfır araç aldım. teslimat 10 gün sonra. bana seramik koruma yaptırmamı söylüyorlar. kampanyalı bir paket sundular. cam filmi, koltuk koruma vs..

fakat seramik koruma ne işe yarar ne kadar ömrü vardır, araba üreticileri bunu düşünememiş de mi bizim aklımıza gelmiş arabanın eksiğini tamamlıyoruz. olmazsa olmaz gibi ihtiyaç haline getiren nedir

bilen, uygulayan, yorumu olan yardım edebilir mi? yalandan masrafa girmeyelim

hic bulasma. kendin daha uyguna yaptirirsin. servisler genelde 1 e 2 bazen 1 e 3 koyuyor.

hepsi yalan bu arada. guzel diyen varsa bayisidir.
  • ozdek  (03.02.20 22:53:59)
Arabanı düzenli yıkatmıyorsan veya uğraşamam diyecek ve yıkatmayacaksan evet yaptırabilirsin.

  • malheiros  (03.02.20 23:02:00)
Ben her aracıma yaptırdım. Tavsiye de ederim. Ancak, olmazsa olmaz birşey değil. Oto galerilerinde ekstra para koparmak için mutlaka gerekli birşeymiş gibi aşırı abartarak ısrar ediyorlar. Yaptırmak istersenizde arabanıza ne kadar temiz bakacağınıza bağlı. Otomatik araç yıkama makinalarına giriyorsanız ya da özensiz oto yıkamacılara gidiyorsanız, boşa masraf olur seramik. Sahsi görüşüm: yaptıracaksanız bile aracı satın aldığınız yere yaptırmayın. Bu konuda uzmanlaşmış ve sadece bu işi özenle yapan yerlere yaptirin.

  • nhtzmc  (03.02.20 23:05:23)
toyota bayi yapacaktı. fiyat şöyle dediler:
tüm araç seramik koruma
ön cam hariç cam filmi (ön cama şeffaf) LLUMAR 1 numara
kaput koruma filmi
koltuk koruma bişeysi
2000 tl
  • boo  (03.02.20 23:09:43)