İnternetten Mobilya almak

Merhaba. Dün Atanlya envai çeşit maga gezdim ikea'da dahil köşe takımına ihtiyacım var www.ikea.com.tr buna baktım beğendim gibi oldu ama fiyatı pahalı gibi de oldu..

Sonra internete de yazayım diyince bu linkteki gibi www.dekorstilim.com koltuklardan da çok gördüm ve 1000 liradan fazla fark var ucuzluk açısından ve bu koltuk daha gösterişli duruyor..

Bu sebeple soruyorum internetten mobilya aldınız mı daha önce ? İkea'nın markasına mı para veriyoruz sadece ? İkea uzun vadede çok da kaliteli değil derler bozulur derler bir de..

Bilmedim.. Bütçem çok kısıtlı 1+1 ev dizmeliyim.. Modern ve ucuz olsun istiyorum var mı fikirleriniz ? İnternetten mobilya almışlığınız var mıdır ? Varsa nedir sonuç ? :)

Eger mobilyaciyi bizzat taniyor guvenmiyorsan, Ikea'dan sasma derim.

  • ebabil curnatasi  (03.02.20 11:21:38)
ikea'yı bilmiyorum ama 900 liraya alınan köşe takımından hayır geleceğini hiç sanmıyorum. yani bunu alacağıma gider modalife'tan uygun fiyatlı bişey alırdım diye düşünüyorum.
ha biri çıkar ikea mobilyada iyidir der, onu bilemem.

  • elorelia  (03.02.20 11:24:16)
ikinci el olma ihtimali var.

  • ayaklibalik  (03.02.20 11:30:09)
daha yeni kanepe aldım
çok çok ucuz geldi fiyatı
ben güvenemedim açıkçası
  • superb  (03.02.20 11:38:54)
Bekar zamanlarımdan kalma "FRIHETEN" var evde, fiyatını hakeden bir koltuk, oldukça kullanışlı.

900tl olan ise daha güzel görünse de hiç aklıma yatmadı, site güvenilir midir, ürün fotoğraftakinden farklı mıdır bilmem. Varsa depoları vs gidip yerinde görmeye çalış.

edit : adamlar hakkında dünya şikayet var, farklı ürün gönderme, kartondan yapılmış gibi dandik ürün gönderme, paranı bekletip iade etme, çok geç kargolama vs vs.
  • kimlanbu  (03.02.20 13:25:14 ~ 13:30:16)
180 cm genişlik var, biraz küçük olduğundan da ucuz olabilir?

  • givemesomesubstance  (03.02.20 13:59:18)
ucuz olan koltugun malzemesi kalitesiz. kullanilan sunger, ahsap ve kumas kalitesiz. bu yuzden oturma konusunda rahat degildir ve ikea'dakine gore daha az omurlu olacaktir.

  • Leonardo~Da~Vinci  (03.02.20 14:26:41)
Gitti gidiyor ve hepsi burada'dan geçen ay mobilya aldım, sıkıntısız geldi ve lego gibi kendimiz kurduk. Linkini verdiğiniz siteden , ay sonuna doğru bir konsol siparişi vereceğim bakalım neler olacak. Ben aldım , alıyorum bilgisini verdikleri dışında farklı eksik bir şey gelmedi.

  • synax  (03.02.20 14:33:43)
herkese yardımları için teşekkürler. Dün biraz daha gezdim rezil tipte koltuklar dünyanın parası.. sanırım İkea diyeceğim.. Dün yine gidip aynı koltuğa baktım adamların kendi oda tasarımlarının içinde inanılmaz güzel duruyor ama biz yapsak kesin suriyeli evi gibi durur..

@synax özelden ya da buradan link atar mısınız iyi çıktıysa satıcı herkes faydalanır hem.

Bir de bazı mobilyaların ucun olmasının sebebinin mağaza kirası çalışan maaş elektrik vs.. gibi giderler olmadan internetten sattıkları için de olabilir diye düşünmeye başladım..
  • denizmaniaherif  (04.02.20 08:57:21)
1. sınıf sunta ve mdf malzemeler arasında elbette fark var. Evdekilerin (mdf) ahşap kısmında sıkıntı yoktu , odaya sığmaması sonucu verdim mahallede bir garibana. Yeni aldığım sunta eskisine göre zayıf görünüyor ama çokta umursamıyorum artık 3-5 sene götürse yeter.

www.hepsiburada.com ; horoz kargo 2 parçayı kırmış taşırken , atıp gittikleri için tutanakta yoktu ama firma efsane , fotoğraflarını attık 2 ana parçayı gık demeden değiştirdiler.

www.gittigidiyor.com
diğeri bu ve www.gittigidiyor.com

Mng kargo getirmiş sağlam geldi , basit ürünler ama işimi oldukça gören ürünler. Yok artık öyle ankara mobilya alayım 35 sene gitsin. İş görür , ucuz ve görece ufak ebatlar :)
  • synax  (04.02.20 10:18:52)
bende o ikeanın kırmızı 2013 versiyonu var, oturma yeri çok dar, küçük olduğu için köşe olması çok işlevsiz, tek işlevi yatak olabilmesi onu da kullanmıyorum. 2013te 650 tl gibi bir şeydi. img.letgo.com

taşınmalarda yan koçağın suntası içe göçtü, kumaş altında çok ince bir sünger var kenarlıklarda. altındaki baza kısmının suntası da delindi. pişman değilim ama küçük köşenin bu kadar işlevsiz olabileceğini bilsem almazdım. şimdiki aklım olsa düzgün bir 3 lü koltuk alırdım gene yatak olabilen ve modern görünümlü bir şey o paraya bulunur.

evi bir anda dizmek yerine her ay bir parçayı almak da 1 yıl içinde daha rahat ödeme planları sunacaktır.
  • 9kuyruklukedi  (04.02.20 10:25:38 ~ 10:32:24)
internetten aldım bir çoğunu beğendim. mobilya mağazasının özel internet sitesinden de aldım evime 20 km uzakta olan mağazadan. yapım aşamasında dedi 15 gün sürdü ürün bir geldi ki yatak baza falan dandik.yani gidip görüp kumaşını ellemediğiniz ve bu ürün gelecek değil ni diye sormadığınız ürünü almanız hep risktir.

  • orgyadakull  (04.02.20 10:50:25)
@synax Saol güzel mobilyalar. Mutfak için olan iyiymiş baya.
@9kuyruklukedi internette bugün korkunç şeyler okudum başka firmalar için sanırım ikea'dan alacağım.. senin gibi 7 sene gitse zaten şükür derim ^^
@orgyadakull haklısın. Çalışıyorken de eşya bakmak çok mümkün olamıyor.. Mobilya da risk resmen.. görmek lazım o yüzden ufak şeyleri alıcam mobilya olarak sanırım..
  • denizmaniaherif  (04.02.20 17:24:42)