vücut kılları için makine önerisi ***midesi hassas olanlar dikkat***

vücut kıllarım kalın ve sert. gorilden halliceyim. askerliğim, her banyoda "çavuş kazağı çıkarmayı unutmuşun ehe ehe" esprileriyle geçti. göğüs, sırt, omuzlar bildiğin maymun gibi kıllı. bacaklar falan normal, orada sıkıntı yok.

haliyle ben bunları alıyorum. sırt, omuz falan sıfır, göğüs de 3-4 numara olacak şekilde.

efsane moser 1400 kullanıyordum. lakin son tıraşta o dana gibi makineyi ağzının üstüne düşürdüm ve kırıldı. tamir ettim ama verimli çalışmıyor. bi de elektrikli, 220 volt ile çalışıyor, banyoda yalın ayak ıslak zemine basıp kırkınırken korkuyor insan çarpılacam diye. eşek ölüsü gibi de ağır.

şimdi ben bunun yerine ne alayım, ne önerirsiniz? sert ve kalın vücut kıllarını yağ gibi alsın. elektrikli olmasın, şarjı verimli olsun.

ben şunu kullanıyorum:
www.johnlewis.com

  • ozdek  (31.01.20 13:15:29)
Lazer yaptırıp kurtulsanıza

  • gadlemler  (31.01.20 13:28:20)
Ben berberimden aldım 80 liraya makine, onunla oluyorum.
Traş olduğun berbere sor kullandıgı modelden elinde muhakkak vardır yada getirttirir.

  • birbilsem  (31.01.20 14:45:03)
philiphs bodygroom almıştım ben çok kullanışlı göğüs, omuz,koltukaltı,ense kullandım
Sıfır kıl varmış gibi kötü de durmuyor.Farklı türleri var ıslak kullanılabilen vs.Ama benim kullandığım pahalı olmayanı

  • bbb_1  (31.01.20 15:05:02)
arkadaşlar, bütçe yok ki lazer yaptırmıyorum. niye lazer önerip duruyorsunuz, yaptırabilsem yaptırır kurtulurum zaten.

iğne miğne. kıllı gezmeye göre tercih ettiğim için tıraş ediyorum ne yapayım? denize havuza öyle goril gibi gidemiyorum çünkü.

makinem kırıldı, yenisini arıyorum.
  • kibritsuyu  (31.01.20 16:09:41)
abiler ablalar romalılar galiçyalılar. derdimi anlatamıyor muyum?

makine istiyorum yahu. sadece makine istiyorum ben.

param yok lazer yaptıramıyorum. çok istesem de ona verecek param olmadığı için yaptıramıyorum.

millet kazak esprisi yaptığı için kesmiyorum lan rahatsız oluyorum abi. siz kıllarınızla mutlu olabilirsiniz, kıllarınızı seviyor olabilirsiniz ama ben sevmiyorum abi, nefret ediyorum. kaşıntı yapıyor, koku yapıyor, sırtüstü yatarken kıvrılıp dötüme kaçıyor, sırtımı acıtıyor, plajda üstüm çıplak şezlonga yatıp kafamı hafif doğrultup kitap okurken kıllar ağzıma giriyor.

41 yaşında adamım. 15 yıl önce yaptığım askerlikten kalan espriler içime oturduğu için değil, kıllarımın ne kadar çok olduğunu anlayın da burun kılı alma makinesi falan önermeyin, bayaa bildiğin koyun kırkma makinesi önerin diye yazdım onları da.

velhasıl makine istiyorum abi.

peşin peşin söyleyeyim. ağda da yaptırdım. sir ağda. dört buçuk saat sürdü ve acıdan bayılma derecesine geldim. yine de sonrası çok güzeldi be abi. pişman değilim. o derece sevmiyorum kıllarımı. o yüzden şöyle 200 300 liralık bir makineyle mutlu mesut yaşamak istiyorum.

arz ederim.
  • kibritsuyu  (31.01.20 17:52:35 ~ 19:25:24)
Kıllarını betimlemene bakılırsa philipsin multigroom makineleri işe yaramaz. Ben sakal için kullanıyorum. 5 dakika sonra güçten düşmeye başlıyor ve kesme gücü moserle kıyaslanamaz bile. Dediğin gibi sana bir kırpma makinesi lazım. Moserlerin en büyük dayanıksızlığı düşmesi zaten, onun dışında 20 sene kullan hık demez.

Samimi diyorum, pille çalışan hiç bir makine kısa-orta vadede ortalama bir moser kadar verimli olmuyor. Hele ki 200-300 liralık makineler hiç bir işe yaramaz bence.

Nereden mi biliyorum, dedemin traş makinesi fetişi var. Alıyor kullanmıyor bana veriyor. Hiç biri benim sakal ve saç traşıma dayanamadı. Elimden ucuz/pahalı bir sürü makine geçti, moser bambaşka.
  • denizgonen  (31.01.20 18:05:52)
kalın ve gür kıllara lazer yaptırmak da bir çeşit işkence oluyor sanırım, bir arkadaş acıyor deyip bırakmıştı.

  • prizmatik  (31.01.20 18:44:22)
2015 yılında 60$' a amazondan almıştım. tabi o zamanlar kargo ücretleri abartı değildi. vergi olaylarını biliyorsun zaten.
www.amazon.com
kazaklı değilim memnunum baya. değişik uzunlukta kesmek için aparatı var. şarjlı.
yurt dışına giden birisi denk gelirse getirtmeni öneririm.

edit: suyun altında da kullanılabiliyor. su ile durulayarak temizlenebiliyor. yanlız tatildeyken bir pansiyonda deniz suyu karışmış musluk suyuna. az kalsın elime alıyordum aleti.
  • morcivert  (31.01.20 23:41:10 ~ 23:45:38)
Reis eminönüne git tahtakalede berber malzemeleri satan zibilyın tane işyeri var. İstemediğin kadar çeşit var. Kaç yıllık yazarsın. BuIradan tavsiye mi istiyorsun

  • deepfear  (01.02.20 01:36:54)