Yine bir gönül işi sorusu

Selam duyuru, yine kendi içimde ikileme düştüğüm bir durum oldu.

Öncelikle context olarak, tam olarak 1 ay önce hayatımın aşkı dediğim biri ile ayrıldık. Baya severek ayrılma oldu hatta, gelecek için de kapıları kapatmadı ama şöyle bir cümle kurdu: "Beynim seni potansiyel partner olarak da görüyor, fiziksel olarak da istiyorum her şey mükemmel ama neden çözemiyorum bu ilişki şu an olmuyor." tarzı. Ve bu hayatımda ilk kez birinin beni reddetmesi idi.

Neyse, context diye yazdım. Yazın hala aklımdan çıkmamış olursa bir hail mary yapacağım.

Birkaç gün önce biri ile tanıştım, sırf bir kitap üzerine saatlerce konuştuk. İlerleyen günlerde pek çok farklı konuya geçti konu ve muhabbetimiz sinerjimiz mükemmel, ama ilgi alanlarımız çok farklı.

Bunu belirttim vaktini harcamak istemem dedim, "Ama bu çok güzel bir şey dedi benim sana senin bana öğreteceklerin var." ki bu çok güzel bir yaklaşım.

Bugün iyice flörtleşmeye kaydı ama önceki kıza ağır hislerim var, bu hisler geçmemişken yeni birine yazmayı yeni kıza saygısızlık görüyorum en başta. Arkadaşlarım, unutman için ilerlemen lazım diyorlar ama.

Emin olamadım, ne diyorsunuz?

edit: Ek olarak peşin peşin söylemeli miyim hiç romantik bir şey olmadan, arkadaşım olmanı istiyorum diye?

E ayrılmışsınız. İlerle gitsin. Bir daha mı geleceğiz dünyaya.

  • ruhen hastayim ben  (28.01.20 21:53:32)
Yeni tanıştığım kıza ayıp değil mi peki. Sorunum daha çok etik açıdan çünkü.

  • aguen  (28.01.20 22:00:17)
Yeni kıza karşı duygun yoksa bu yola girerek kendine ayıp etmiş olursun. Ama bir şeyler hissediyorsan devam etmelisin.

  • ruhen hastayim ben  (28.01.20 22:04:02)
Yoo değil ayıp, o kızla anında evlenecek değilsin ki. Flört bu, kimse kimseye taahhüt vermiyor ya da kapağı atmıyor. Kaldı ki şimdikiyle iyi olması eskisini unutmanı da sağlayabilir. Baktın unutmadın, şimdiki de ciddileşti, o zaman durursun. Şimdi durma zamanı değil, biraz kendine çalış.

  • Bruce  (28.01.20 22:04:06)
Anladım teşekkürler güzel argümanlarla geldiniz. Uzun süreli bir ilişkiden sonra o kadar kısa kısa yaşanmışlık oldu ki şu an bir şey hissediyor muyum bilmiyorum :/

  • aguen  (28.01.20 22:38:21)
"Beynim seni potansiyel partner olarak da görüyor, fiziksel olarak da istiyorum her şey mükemmel ama neden çözemiyorum bu ilişki şu an olmuyor."

Bir kız bu lafı diyorsa anlayın ki ben birkaç farklı erkek bakıp deneyeyim, eğer aradığımı bulamazsam sana dönerim diyor. Biraz oneitis olmuş gibisin. Bununla alakalı yazılar oku ve bu illetten kurtulmaya çalış.

Eğer gidip tekrar eski kız arkadaşınla beraber olursan, kızın gözünde her zaman seçeneği olmayan bir ezik olarak kalacaksın. Bunu da kesinlikle unutma.
  • synthetic a priori  (29.01.20 00:00:31)
ilk kızı unut, sana dönerse devam et. ikinci kızla konuşmaya devam et ve onun yanına 5-10 kişi daha ekle. hiçbirinden bir medet ummayarak konuşmaya devam et. hangisiyle daha iyiysen ona yakınlaş. kıza pat diye aşık olma her şey karşılıklı ilerlesin. bu kadar zor değil.

  • tabii lan manyak mısın  (29.01.20 06:00:33)
valla ben yaklasiminizi takdir ettim, turk erkeklerinin genel yaklasimini yukardaki yorumlar gostermis zaten.

ilk iliski icin severek ayrildik demissiniz ama bence kiz zaten sizi sevmiyormus.

ikinci kiz icin, kizin belli ki ilgisi var, eger siz de kendinizden emin olmadan flortlesir ve umut verirseniz bu ayip bir sey evet. olgun ve akli basinda insanlarin yapacagi, belki bir sure kendi kabuguna cekilip, ne hissettigini, ne istedigini dusunup tartmak olacaktir. dolayisiyla ben sizin yaklasiminizi daha saglikli buldum.

bir onceki iliskiyi hazmetmeden baska bir iliskiye atlamak sacmalik ama toplum olarak saglikli kadin erkek iliskisi kurmaktan cok cok uzagiz cunku daha kendi kendimizle saglikli iliski kuramiyoruz. siz aslinda once kendinizle saglikli iliski kurmak istiyorsunuz, ki dogru olan da bu, kendinizi tanimadan ne istediginizi bilemezsiniz ve bazi seyleri hazmetmeden bulundugunuz ani ve iliskiyi hak ettigi gibi yasayamazsiniz.
iliskilerin ciddi bir kismi bir onceki iliskide ne olup bittigini anlamadan bir sonrakine atlayip bir seylerin boslugunu doldurmakla gelisiyor falan filan.
  • kassiopeia  (29.01.20 08:35:15 ~ 08:36:35)
İlk ilişki zaten kız tarafının ben bir pazarda dolanıp geleyim, şu köşede beğendiğim biri de vardı. Baktım hiç bir şey yok piyasada, döner gelirim sana demesi açıkçası. Kız sana dönse bile elde kimse olmadığından dönecek. İkincisi içinde yavaş yavaş ağır bir şekilde ilerle. Güzel gidecek gibi gözüküyor

  • KaraSakall  (29.01.20 09:18:45)
Cevaplar için teşekkürler. İlk kız (B. diyeceğim bundan sonra) aslında net idi baya ve genelde ben kovalıyordum, ama ilişki olarak daha önce aslında kimseye aşık olmadığımı hissettiren biriydi. Ama hep netti, dürüsttü o yüzden suçlamaları hak ettiğini düşünmüyorum.

Ayrılmamızdan beri bir kez mesaj attı bu ayın başında, ona da geri dönmedim konuşmadık sonra ama duyduğum kadarıyla market dolanmaya çıkmamış potansiyel partnerler vs. Boş zamanlarında eve kapanıp mutlu bir introvert olarak yaşıyor.

Geçtiğimiz ay ben mi haksızım dedim sığ şeyler denedim ama onlar da bana göre değilmiş kesin karar verdim.

Kapanış olarak, bu yeni kız ile (M.) devam ettireceğim ama net bir şekilde baştan söyleyeceğim büyük bir ayrılıktan çıktım, sana saygısızlık etmek istemiyorum ama bariz hissettiğim bir şeyler var, nasıl ilerleyelim sana bırakıyorum diye.
  • aguen  (29.01.20 09:55:35)