Volvo S80 2.8 T6

S80 2.8 T6 Volvo (2000 - 2001 model) kullanıp/bilip da yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilecek;

iyi yönlerini, kötü yönlerini bildirebilecek var mıdır acaba?

ingilizce bildiğini umuyorum.

consumerguideauto.howstuffworks.com
  • artikbenimdebirvolvomvar  (23.04.10 10:31:10)
çok güzel bir araç, 2001 golf gti ile eğlenceli bir kapışma yaşamıştık bu araç ile. Gördüğüm kadarıyla aile arabası olarak da "eğlence" amaçlı da oldukça başarılı.

www.sahibinden.com

Yakıt Tüketimi 16.3/8.4/11.3 l/100km urban/extra-urban/combined

edit : copy paste ettim de değerlerin açıklamaları yanlış. özetle spor kullanımda 16.3lt (gayet normal), edepli kullanımda 8.4lt (90km/s hızı ve 3000devri geçmeden kullanırsanız, bu değer de normal), ortalama tüketim 11.3lt (işte bu şaibeli özellikle şehir içinde kullanırsan hem basacaksın, hem dur kalk yapacaksın ve en az bir kaç litre daha fazla yakar)
  • kimlanbu  (23.04.10 12:02:24 ~ 12:06:52)
çok teşekkürler,

sanırtım bunlar fabrika değerleri,
ben şahsen 12 lt'ye kadar makul görüyorum fazlasıyla
45 krş/km gibi bir sarfiyat oluşuyor.
sanırım aylık kullanımı 500-600 km olan birisi için çok fena sayılmaz.
  • mhm  (23.04.10 15:02:20)
12 litreye kadar makul görüyorsanız sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.16lt için baya bi abartmak gerek.
yıllar önce binmiştim,hala ağzımda tadı.fazlasıyla rahat bir araç.kalitesinden bahsetmeye gerek yok zaten...:)

  • p a t r i o t  (23.04.10 16:34:35)