Özgüven sorunum var

iş ciddi boyutta. ayrıntıya giremeyeceğim. kendimi bildim bileli böyleyim.

düzeltilir bir durum mu?

Herhalde düzeltilir bir durumdur, genelde düzeltilir oluyor. Bilemeyeceğim.

  • aristarkos  (26.01.20 18:56:01)
"Fake it till you make it." diyorum.

Bende de inanılmaz ölçüde vardı. Kızları falan geçiyorum, yeni bir ortama girmemek için aynı yerden yemek yiyordum, üniversitede bir kere bile notuma itiraz etmedim herkes itiraz ede ede yükseltti vs.

Daha bir sene bile olmadı, değiştireceğim dedim. En kötü rezil olurum ama kimse beni tanımıyor vs. diye başladım. Hiç yapmayacağım şeyleri yaptım ama içimden de çığlıklar atıyordum bu sürede. Sonunda fark ettim ki biraz büyütüyormuşum. Hayatın geri kalanında da insanların bana bakışı değişti resmen, fark ediyorum bunu.
  • aguen  (26.01.20 19:11:47)
elbette düzelir.
özgüvenini etkileyen, kendinde eksik bulduğun yönünün/yönlerinin toplum nezdinde sandığın kadar anlam ifade etmediğini idrak etmeye başladığında, farkındalığınla aynı oranda düzelecektir.

  • vonkhar  (26.01.20 19:32:31)
Bir zamanlar bende de varmış, eski yazdıklarımı okuyunca gördüm. Şuan hiç yok, nasıl mı geçti? Uyumlu bir iş ortamında çalışıp başarılı olduğum işler yapınca, verimli olduğumu hissedince geçmiş sanırım ben farketmeden.
İşe yaradığını hissetmek yani tek çözümü.

  • zahlebinin  (26.01.20 20:44:02)
özgüven sahibi birine göre daha şanslısın kaybedecek bir şeyin yok :)

"Fake it till you make it." +1
  • tabudeviren  (26.01.20 22:10:16)
Düzeltilir.

  • Amaranta ursula  (27.01.20 16:24:24)